Donkey Kong Country Returns 3D

Donkey Kong Country Returns 3D

8,4
32 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Monster Games Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.05.2013
Europa:
24.05.2013
Producent:
Monster Games Inc.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
24.05.2013
Europa:
24.05.2013

Donkey Kong Country Returns 3D - opis gry

Donkey Kong Country Returns jest platformówką wydaną przez Big N pod koniec 2010 roku na konsolę Wii. W roku 2013 tytuł doczekał się edycji na 3DS-a. Za wersję na przenośna konsolę Ninny nie odpowiadają jednak twórcy pierwowzoru oraz serii Metroid Prime, lecz studio Monster Games.

Fabuła w DKCR pełni rolę trzeciorzędną, mimo to warto ją odnotować. Historia zawarta w grze ponownie dotyczy kradzieży bananów Donkey’a. Erupcja wulkanu na Donkey Kong Island spowodowała przebudzenie się wrogich istot o nazwie Tikis, znanych także jako Tiki Tak Tribe, które są nowością w serii. Różne typy Tikis pełnią rolę antagonistów w przygodzie Donkey’a, zastępując znane z oryginału Kremlingi. Główny bohater, prócz misji odzyskania skradzionych bananów, musi uratować swojego przyjaciela Diddy’ego. Przemierzając wyspę będzie musiał zmierzyć się z ośmioma przywódcami Tikis: Kalimbą, Maraca Triplets, Gongiem, Ukulele, Panflute, Xylophone, Accordionem oraz Tiki Tong - królem Tiki Tak Tribe.

Rozgrywka w Donkey Kong Country Returns bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach z leciwego oryginału. Jest więc Returns klasyczną platformówką, gdzie gracz przemierza pomysłowe levele od lewej do prawej strony ekranu. Gameplay jest bardzo dynamiczny i wymaga od grającego dużej zręczności. Przeciwników pokonujemy za pomocą skoku na głowę, a najważniejsze przedmioty, które musimy zbierać, to tradycyjnie banany oraz złote puzzle KONG. W trybie dla samotnego gracza, możemy sterować tylko Donkey’em, który nosząc na plecach Diddy’ego, wykorzystuje jego jetpack, aby skakać wyżej. Deweloper uwzględnił lokalny multiplayer, w którym jeden gracz przejmuje kontrolę nad dorosłym gorylem, a drugi nad Diddym.

DKCR pełne jest elementów zarówno w 2D, jak i 3D, jednak oba zostały wykonane na wysokim poziomie. Oko cieszy design lokacji oraz postaci, jak również przyjemna kolorystyka. W grze nie uświadczymy klasycznego dubbingu, za to ścieżka dźwiękowa jest dziełem zespołu czterech japońskich kompozytorów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Donkey Kong Country Returns 3D

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper