King Arthur

King Arthur

5,6
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 5.3
XBOX 6.0
GC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Krome Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.11.2004
Europa:
11.02.2005
Producent:
Krome Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.11.2004
Europa:
11.02.2005

King Arthur - opis gry

King Arthur to gra action-adventure wyprodukowana przez francuskie Krome Studios i wydana przez Konami na PlayStation 2, GameCube’a i Xboxa. Tytuł powstał na podstawie filmu o tej samej nazwie.

Gra opiera się na tych samych założeniach co film, który wyreżyserował Antoine Fuqua. Akcja toczy się w czasach gdy Brytania znajdowała się jeszcze pod rzymskim panowaniem. Artur (a konkretnie Artorius Castus) jest rzymskim żołnierzem, podobnie jak niektórzy bohaterowie znani z legendy. Twórcy tłumaczyli swego czasu, że jest to wersja bliższa prawdy, a o jej wiarygodności świadczyć miały odkrycia archeologiczne. Historia rozpoczyna się w momencie gdy Artur wraz ze swoim oddziałem zostaje wysłany na ‘ostatnią’ misję przed zakończeniem służby wojskowej.

Produkcja Krome daje nam do wyboru piątkę bohaterów. Każda z postaci posiada innego rodzaju umiejętności i specjalizuje się w nieco innych dziedzinach. Zasadniczo mamy do dyspozycji trzy rodzaje ataków o innej sile oraz techniki specjalne. Tutejszy system, co ciekawe, oferuje trzy style walki. Pierwszy to zwykła bitka w zwarciu, drugi daje możliwość korzystania z łuku, a trzeci walczenia na grzbiecie konia.

Gra składa się z dwudziestu leveli. Co warto zaznaczyć, nie ma tu checkpointów, więc każda skucha powoduje, że musimy rozpoczynać planszę od początku. Na uwagę zasługują opcje umożliwiające upgrade’owanie umiejętności podopiecznych. Po przejściu poziomu otrzymujemy punkty doświadczenia pozwalające zwiększać parametry.

King Arthur posiada tryb multiplayer. Umożliwia on wspólne przejście fabuły dwóm osobom.

Wideo - King Arthur

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper