Kid Niki: Radical Ninja

Kid Niki: Radical Ninja

5,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

NES 5.0
SNES 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Irem
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
02.10.1987
Producent:
Irem
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
02.10.1987

Kid Niki: Radical Ninja - opis gry

Kid Niki: Radical Ninja to scrollowany action-platformer wyprodukowany przez Irem najpierw na automaty, a następnie przeniesiony też na Nintendo Entertainment System i SNESa (tylko w Japonii). Zlokalizowana wersja gry nie ukazała się poza Stanami Zjednoczonymi (gdzie za jej wydanie odpowiadało Data East).

Akcja gry rozgrywa się w klimatach feudalnej Japonii, choć atmosfera jest tu raczej luźna, a styl graficzny bardziej mangowy. Głównym bohaterem tytułu Irem jest tytułowy Kid Niki, radykalny ninja, który pewnego dnia otrzymuje wiadomość, że jego luba, księżniczka Margo, została porwana przez złego czarnoksiężnika.

 

Kid Niki to klasyczny side-scroller, których pełno ukazało się w latach 80-ych ubiegłego wieku. Nasz podopieczny podczas przebijania się przez kolejne poziomy używa przede wszystkim specjalnego miecza (Spinning Sword) przekazywanego w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie, ale oprócz niego przeprawę mogą mu ułatwić również power-upy. Jest to złoty dzwonek, dzięki któremu można ciskać gwiazdkami przy każdym machnięciu orężem, srebrny dzwonek likwidujący przeciwników na odległość za sprawą bariery okalającej postać  i biały strój ninja pozwalający przyjąć na klatę uderzenie bez żadnej konsekwencji. Warto jednak wspomnieć, iż dopałki pod postacią dzwonków są do dyspozycji tylko przez ograniczoną ilość czasu.

 

Gra składa się z siedmiu różnych poziomów, na których znaleźć możemy dodatkowo ukryte miejscówki z minigrami i pomieszczenia z niewidzialnymi zwojami. Level wieńczy walka z bossem, przy czym każdy z ‘szefów’ posiada unikalne dla siebie umiejętności, więc starcia z nimi wymagają przedsięwzięcia innych środków.

Wideo - Kid Niki: Radical Ninja

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper