Shadow Warriors II: The Dark Sword of Chaos

Shadow Warriors II: The Dark Sword of Chaos

7,8
17 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
06.04.1990
Europa:
27.10.1994
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
06.04.1990
Europa:
27.10.1994

Shadow Warriors II: The Dark Sword of Chaos - opis gry

Shadow Warriors II: The Dark Sword of Chaos, poza Europą znany szerzej jako Ninja Gaiden II, to platformer wyprodukowany przez Tecmo z myślą o konsoli Nintendo Entertainment System (NES). Przy produkcji, tak jak poprzednio, brał udział Masato Kato, późniejszy autor scenariuszy do kilku klasyków Squaresoftu.

Historia rozgrywa się rok po wydarzeniach przedstawionych w oryginale. Imperator Ashtar pragnie przejąć władzę nad światem używając do tego celu tytułowego miecza. Do Ryu Hayabusy, głównego bohatera poprzedniej części, zgłasza się agent amerykańskiej armii, który przekonuje go, że jest jedyną osobą mogącą powstrzymać te plany.

Część druga, tak jak ‘jedynka’, podzielona jest znowu na akty (pod koniec każdego czeka na nas starcie z bossem). Hayabusa posiada do dyspozycji kilka starych umiejętności (przyklejanie się do ścian), a także zupełnie nowe, jak możliwość wyprowadzania ataków podczas wspinaczki. O stanie zdrowa naszego podopiecznego informuje pasek umieszczony w rogu ekranu - kurczy się on zawsze gdy otrzymamy obrażenia. Utrata całej energii równa się utracie życia. Stracić je możemy również spadając w przepaść lub nie wyrabiając się przed końcem wyznaczonego czasu.

Podstawową bronią Ryu jest miecz (Dragon Sword), ale poza tym ma on również do dyspozycji tzw. Power Boosting Items. Użycie tych przedmiotów zjada energię ninja, której wskaźnik widzimy w okolicach paska zdrowia. Są to m.in. shurikeny posiadające właściwości bumerangu, ogniste kule i ognista bariera. Rzeczy te występują pod postaci kryształowych kul, na które natykamy się podczas rozgrywki.

Oprócz tego w grze występują też inne power-upy, np. zwiększające energię ninja lub -- to nowość -- tworzące klon Hayabusy, co pozwala nam łatwiej radzić sobie z przeciwnikami.

Wideo - Shadow Warriors II: The Dark Sword of Chaos

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper