Double Dragon II: The Revenge

Double Dragon II: The Revenge

7,5
46 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.6
SMD 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Technos Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
3.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.12.1989
Europa:
1990
Producent:
Technos Japan
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
3.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.12.1989
Europa:
1990

Double Dragon II: The Revenge - opis gry

Double Dragon II: The Revenge to chodzona bijatyka wyprodukowana przez Technos Japan. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, sequel pojawił się najpierw na automatach, następnie trafiając na sprzęty domowe. Konwersji doczekał się m.in. NES i Sega Mega Drive.

Druga odsłona Double Dragon pozwala nam się wcielić w tych samych braci co poprzednio. Tym razem chodzi jednak o zemstę, bowiem jeszcze przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki przywódca gangu Black Warriors zabija dziewczynę, Marion, która jest obiektem zainteresowań obu bohaterów.

 

“Dwójka” wprowadza do formuły pierwowzoru kilka nowości, choć nie da się ich określić mianem rewolucyjnych. Najważniejsza z nich dotyczy sposobu wyprowadzania ataków - teraz za ciosy wymierzane w lewą i prawą stronę odpowiada inny przycisk. Naszym zadaniem, tak jak poprzednio, jest przebijanie się przez zastępy oprychów używając rąk, nóg (twórcy dorzucili oczywiście nowe techniki) oraz rozmaitych napotkanych przedmiotów (niektóre są nowe, np. granaty). Wiele postaci w sequelu pojawia się ponownie mając do dyspozycji zupełnie nowe umiejętności, których może użyć przeciwko nam.

 

Wersja na NES-a po raz kolejny odbiega w znaczący sposób od pierwowzoru, choć akurat tym razem producent był w stanie zaimplementować co-opa dla dwóch osób. Ponadto, pomijając oprawę graficzną, nowe są dodatkowe poziomy trudności (ostatnią misję możemy rozegrać tylko wybierając najwyższy), zmiany na niektórych poziomach, ostatni boss oraz zakończenie.

 

Bliżej oryginału jest wersja na Mega Drive, choć nie ukazała się poza Japonią i generalnie uchodzi za mocno skiepszczoną konwersję. W odróżnieniu od portu na NES-a, gdzie mieliśmy dziewięć leveli, tutaj są cztery (czyli tyle, ile na automatach), przy czym jeden z nich został wydłużony.

Wideo - Double Dragon II: The Revenge

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper