Super Monkey Ball: Banana Blitz HD

Super Monkey Ball: Banana Blitz HD

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE 6.0
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Party games
Premiery
Świat:
29.10.2019
Europa:
29.10.2019
Polska:
29.10.2019
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Party games
Premiery
Świat:
29.10.2019
Europa:
29.10.2019
Polska:
29.10.2019

Super Monkey Ball: Banana Blitz HD - opis gry

Super Monkey Ball: Banana Blitz HD to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez firmę Sega. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on remasterem gry pierwotnie wydanej na Nintendo Wii w 2006 roku.

Super Monkey Ball: Banana Blitz różni się nieco od poprzedników. O ile poprzednie części serii były typowymi grami zręcznościowymi, Banana Blitz posiada także kilkadziesiąt minigier stworzonych z myślą o wieloosobowej zabawie. Produkcja posiada wątek fabularny. Szóstka bohaterów (cztery znane postacie i dwie zupełnie nowe) próbują stawić czoło małpiemu piratowi, który ukradł kiść złotych bananów.

Po pierwsze, gra oferuje standardowe zręcznościowe wyzwania, które fani serii znają z poprzednich odsłon. Tak jak tam, także tutaj wcielamy się w małpiszona zamkniętego w przezroczystej kuli. Jego/jej zadaniem jest przebyć z punktu A do punktu B omijając przeszkody oraz zbierając banany podkręcające licznik punktów. Na przejście czeka dziesięć światów - osiem podstawowych i dwa ukryte.

Na uwagę zasługują zwłaszcza dwie nowości. Pierwsza to bossowie wieńczący zmagania w podstawowych światach, a druga obecność kilku grywalnych postaci, które dysponują nieco innymi umiejętnościami. Ktoś może być np. cięższy, ktoś może skakać wyżej, a jeszcze ktoś szybciej się rozpędzać.

Do tego wszystkiego dochodzą także wspomniane minigry. Tych jest w sumie pięćdziesiąt - część z nich pojawiała się wcześniej (golf, kręgle, wyścigi itd.), ale większość jest zupełnie nowa.

Nowości

Edycja HD została wzbogacona o kilka nowych rzeczy względem pierwowzoru z 2006 roku. Jest to nie tylko poprawiona oprawa graficzna, ale też sterowanie przystosowane do kontrolerów poszczególnych sprzętów (w oryginale sterowaliśmy ruchem), zupełnie nowy tryb zabawy o nazwie Decathalon, w którym zaliczamy serię dziesięciu minigier, oraz sieciowe rankingi.

Wideo - Super Monkey Ball: Banana Blitz HD

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper