Sonic Advance 3

Sonic Advance 3

7,4
5 oceny

Ocena wg platformy:

GBA 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dimps
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
07.06.2004
Europa:
15.06.2004
Producent:
Dimps
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
07.06.2004
Europa:
15.06.2004

Sonic Advance 3 - opis gry

Sonic Advance 3 to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez japońskie studio Dimps i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się pierwotnie tylko na Game Boy Advance. Po latach został też jednak udostępniony w ofercie Virtual Console na Wii U.

Trzecia część Sonic Advance nawiązuje do wątków Sonic Battle (także wydanego na GBA). Doctor Eggman znów knuje. Tym razem konstruuje on robota o nazwie Gemerl, który powstaje z części Emerla (to właśnie nawiązanie do Sonic Battle). Podczas eksperymentów ze szmaragdami chaosu coś idzie jednak nie tak i w ich wyniku świat zostaje rozdarty. Po jednej stronie znajduje się Sonic i Tails, a po drugiej reszta bohaterów poprzedniej części, czyli Amy Rose, Knuckles i Cream, którzy zostają zresztą przez Eggmana pojmani. Pozostawała dwójka musi więc ruszyć im z odsieczą.

Rozgrywka nie uległa znaczącym zmianom względem poprzedników. Innymi słowy, nadal mamy tu do czynienia z dość tradycyjną dwuwymiarową platformówką, choć z podkręconym tempem jak na Sonica przystało. Największym novum jest obecność drugiej postaci, nad którą kontrolę przejmujemy sami bądź może to zrobić druga osoba. Na przejście czeka tu siedem światów, a każdy świat składa się z dwóch zwykłych plansz (aktów) oraz walki z bossem. Podczas zabawy kolekcjonujemy złote pierścienie, które tracimy w razie kontaktu z przeszkadzajką (a gdy nie mamy żadnego tracimy życie), oraz stworki chao. Jeśli znajdziemy dziesięć w każdym świecie, wówczas będziemy mogli rozegrać bonusowy stage i pozyskać szmaragd chaosu. Pozyskanie wszystkich siedmiu takich szmaragdów pozwala stoczyć walkę z dodatkowym bossem i obejrzeć prawdziwe zakończenie.

W grze pojawia się pięć grywalnych postaci, choć nie wszyscy są dostępni od razu. Każda postać posiada unikalne zdolności, np. Tails potrafi latać, Knuckles wspinać się, a Amy eliminować przeciwników swoim młotem.

Poza głównym wątkiem Sonic Advance 3 oferuje też dwa tryby multiplayerowe dla maksymalnie czterech osób: wyścigi i zbieranie chao.

Wideo - Sonic Advance 3

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper