Kagero: Deception II

Kagero: Deception II

6,8
9 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Strategiczna
Premiery
Świat:
23.07.1998
Europa:
10.09.1999
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Strategiczna
Premiery
Świat:
23.07.1998
Europa:
10.09.1999

Kagero: Deception II - opis gry

Kagero: Deception II to gra strategiczna z elementami RPG wyprodukowana przez Tecmo i wydana w Europie przez Virgin Interactive na PlayStation. Tytuł był kontynuacją Devil's Deception, choć obu pozycji nie łączyły  fabularne wątki (a przynajmniej nie były one oczywiste).

Główną bohaterką gry jest Millennia, która miała wątpliwe szczęście znalezienia się w sercu konfliktu między ludźmi a rasą Timenoidów, którzy ludźmi niegdyś byli, ale w pogoni za nieśmiertelnością poświęcili swoje dusze. TMD, bo tak w skrócie są nazywani, porywają dziewczynę i dokonują prania jej mózgu, by następnie zarządzała ona ich zamkiem regularnie najeżdżanym przez nieprzyjaciół.

Deception II opiera się na tych samych założeniach co poprzednik przez co trudno go zaklasyfikować do konkretnego gatunku. W skrócie: naszym zadaniem jest tutaj zastawianie pułapek na różnych intruzów odwiedzających włości TMD. W odróżnieniu od części pierwszej, w “dwójce” śledzimy wydarzenia z perspektywy trzeciej osoby. Największą nowością w kwestii gameplayu jest możliwość zastawiania pułapek składających się z wielu elementów, tzn. jedna część pułapki może oddziaływać na inną. Konstrukcje tego typu zadają o wiele większe obrażenia intruzom, a wraz z kolejnymi zabitymi nieszczęśnikami zdolności głównej bohaterki stają się coraz poważniejsze. Inaczej wygląda też regeneracja zdrowia. Millennia nie używa leczniczych ziół, zamiast tego korzysta ze specjalnych kryształów (które jednak rozpadają się po jednorazowym użytku).

Inny charakterystyczny patent powracający z pierwowzoru to system, który ocenia moralność podopiecznej. Do zarządzanego przez nią zamku trafiają różni ludzie, niektórzy mają niecne intencje, niektórzy wręcz przeciwnie. Od nas zależy, czy kogoś oszczędzimy, czy darujemy mu życie. Żeby jednak wybór nie był nazbyt prosty, zabijanie intruzów nagradzane jest punktami, których potrzebujemy, by budować kolejne pułapki. W pewnym momencie gra wymaga od nas dokonania najważniejszego wyboru - opowiedzenia się po stronie ludzi lub Timenoidów. Historię wieńczy jedno z czterech zakończeń (zdobycie wszystkich odblokowuje bonusową zawartość).

Wideo - Kagero: Deception II

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych