Harvest Moon: Back to Nature

Harvest Moon: Back to Nature

Ocena wg platformy:

PSone 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Victor Interactive Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Symulator życia
Śr. czas:
90 godzin
Premiery
Świat:
16.12.1999
Europa:
26.01.2001
Producent:
Victor Interactive Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Symulator życia
Śr. czas:
90 godzin
Premiery
Świat:
16.12.1999
Europa:
26.01.2001

Harvest Moon: Back to Nature - opis gry

Harvest Moon: Back to Nature to gra autorstwa Victor Interactive, w której zadaniem gracza jest skuteczne zarządzanie farmą. Sporą rolę odgrywają w niej także elementy charakterystyczne dla tzw. symulatorów życia. Back to Nature ukazało się na PlayStation w 1999 roku.

W Harvest Moon: Back to Nature gracz wciela się w postać młodego chłopaka, który przejmuje farmę po zmarłym dziadku. Przejmuje ją jednak tymczasowo. Burmistrz i mieszkańcy miasteczka stawiają bowiem przed nim zadanie - musi w ciągu trzech lat doprowadzić włości dziadka do stanu z najlepszych lat. Jeśli mu się uda, przejmie farmę na własność, jeśli nie, będzie musiał wyjechać.

 

Farmę zastajemy w marnym stanie, a poza tym nasze kieszenie świecą pustkami. Od czasu śmierci dziadka wszystko zaczęło popadać w ruinę, więc naszym pierwszym zadaniem jest zrobienie porządku, a nie myślenie o wielkich przedsięwzięciach. Gra nie stawia jednak przed nami żadnych konkretnych wytycznych oprócz głównego celu - mamy więc pełną swobodę działania.

 

W Back to Nature czas płynie, gdy jesteśmy poza budynkami, a zatrzymuje wewnątrz pomieszczeń. Uprawy wymagają codziennego doglądania i oczywiście absorbuje to nasz czas (w sensie dosłownym i gameplayowym). Początkowo mamy do dyspozycji podstawowe narzędzia farmera, z czasem jednak będziemy musieli działać z większym rozmachem, a to oznacza wydanie poważnych sum pieniędzy na bardziej wymyślne przedmioty.

 

Istotną częścią rozgrywki jest wskaźnik, który informuje o poziomie energii naszej postaci. Musimy starannie gospodarować jej siłami i danego dnia wykonywać tylko ograniczoną ilość obowiązków. W przeciwnym wypadku podopieczny padnie na twarz z przepracowania i wyląduje w szpitalu. Ilość dostępnej do dyspozycji energii można zwiększyć lub regenerować np. spożywając posiłki.

 

Na pracę grającego może wpływać pogoda. Większość dni jest pogodna, ale może się zdarzyć, że obfite deszcze zniszczą część upraw, a huragany i zamiecie śnieżne przetrzebią zwierzęta jeśli były one na zewnątrz.

 

Nasz farmer posiada także życie poza pracą. Może wejść w związek z jedną z pięciu dziewczyn, odwiedzać Mineral Town (gdzie zaopatruje się w przydatne rzeczy), a także inne miejsca, jak las, góry, kopalnie itd. W mieście co roku odbywają się festiwale, na które możemy zostać zaproszeni, jeśli rozwijaliśmy znajomości z mieszkańcami.

Wideo - Harvest Moon: Back to Nature

Komentarze (47)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper