Monster Rancher 2

Monster Rancher 2

6,7
7 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.02.1999
Europa:
20.10.2000
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.02.1999
Europa:
20.10.2000

Monster Rancher 2 - opis gry

Monster Rancher 2 to gra RPG traktująca o hodowli potworów wyprodukowana i wydana przez Tecmo z myślą o PlayStation. “Dwójka” to pierwsza część serii wydana w Europie, w związku z czym tamtejsza wersja nie posiadała numeracji.

Druga część Monster Ranchera opiera się na tych samych założeniach co pierwowzór. W grze wcielamy się w początkującego trenera potworów, który wspina się po kolejnych szczeblach kariery. Trenuje podopiecznych, startuje w coraz poważniejszych turniejach itd. Mamy tu również nieliniowy wątek fabularny, w którym kluczowe wydarzenia rozgrywają się po osiągnięciu konkretnego celu (np. wygraniu jakiejś walki).

Podczas rozgrywki nigdy nie widzimy naszego podopiecznego, większą część czynności wykonuje jego asystent Colt. W grze pojawią się przeróżne potwory. Z “dwójki” nie zniknął unikalny patent pozwalający tworzyć potwory dzięki płytom CD wkładanym do napędu konsoli. Jest też możliwość zaimportowania danych z kart pamięci jeśli posiadamy save z pierwszej części. Ta druga opcja daje nam sposobność zdobycia unikalnych okazów niedostępnych w żaden inny sposób.

Gdy już znajdziemy swojego faworyta, przystępujemy do treningu. Potwór posiada kilka parametrów, które rzutują na jego formę podczas pojedynków. Należy jednak uważać - podopieczny nie może się bowiem nazbyt przemęczać. Przesada z naszej strony może zepsuć mu humor lub -- w skrajnym przypadku -- doprowadzić do zgonu. W trakcie zawodów posiadamy bezpośrednią kontrolę nad potworem. Starcia są turowe, a umiejętności wybieramy z listy komend (powodzenie ataku zależy często od dystansu). Warto wspomnieć, że potwory, oprócz HP, posiadają też specjalną ‘energię’ (guts), która pozwala im wykonywać czynności. Bez niej są bezbronne.

Wideo - Monster Rancher 2

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper