Jupiter & Mars

Jupiter & Mars

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tigertron
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
22.04.2019
Europa:
22.04.2019
Producent:
Tigertron
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
22.04.2019
Europa:
22.04.2019

Jupiter & Mars - opis gry

Jupiter & Mars to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Tigertron i wydana przez Tantalus Media. Tytuł ukazał się na PlayStation 4. Korzystał on z gogli wirtualnej rzeczywistości.

Jupiter & Mars bardzo przypomina serię Ecco the Dolphin zarówno pod względem rozgrywki, jak i fabularnych założeń. Akcja rozgrywa się w dalszej przyszłości. Ludzie opuścili Ziemię po tym, jak globalne ocieplenie spowodowało znaczące podniesienie się poziomu oceanów. Większość lądów znalazła się pod powierzchnią wody, w tym również ważne miasta. Nie oznacza to jednak, że podwodna flora i fauna ma się dobrze. Przeciwnie - jej egzystencji zagrażają maszyny. Główni ‘bohaterowie’ gry, delfiny Jupiter i Mars, otrzymują zadanie uporania się z zagrożeniem.

Podczas rozgrywki przemierzamy głębiny morskie, a naszym najważniejszym zadaniem -- jak wspomniano wyżej -- jest uporanie się z maszynami zagrażającymi faunie i florze. Deaktywacja maszyn to jednak nie wszystko. Ważną częścią rozgrywki jest także ratowanie innych uwięzionych istot, np. żółwi i krabów. Delfinom pomaga zdolność echolokacji, której należy używać, by odkrywać nowe drogi (lokacje są niemałe) lub obiekty, z którymi da się wejść w interakcję (tj. zniszczyć je). Tu i ówdzie natknąć się można także na znajdźki.

Od czasu do czasu natkniemy się na przeszkody, np. patrolujące orby, ale generalnie rzecz biorąc, nie ma tu walki w ścisłym tego słowa znaczeniu.

W grze zaimplementowano także prosty system rozwoju, który pozwala usprawniać umiejętności, np. nurkować głębiej lub niszczyć bardziej wytrzymałe obiekty. Z nimi z kolei można wracać do odwiedzanych wcześniej miejsc, by odkrywać nowe drogi.

Jak wspomniano na wstępie, Jupiter & Mars korzysta też z gogli wirtualnej rzeczywistości, ale ich posiadanie nie jest niezbędne.

Wideo - Jupiter & Mars

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper