Abzû

Abzû

7,3
73 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.3
XONE 7.0
NS 6.0
PC 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Giant Squid Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
02.08.2016
Europa:
02.08.2016
Polska:
13.11.2017
Producent:
Giant Squid Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
3 godzin
Premiery
Świat:
02.08.2016
Europa:
02.08.2016
Polska:
13.11.2017

Abzû - opis gry

Abzû to gra action-adventure, której akcja rozgrywa się pod powierzchnią mórz i oceanów. Za jej produkcję odpowiadało niezależne studio Giant Squid a za wydanie 505 Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. 

Pod względem założeń produkcja Giant Squid przypomina trochę serię Endless Ocean z Nintendo Wii (za jej stworzenie odpowiadało studio Arika), choć na dobrą sprawę jest to powierzchowne podobieństwo. Abzû jest bowiem raczej nie tyle grą, co interaktywną opowieścią rozgrywającą się pod powierzchnią mórz i oceanów. Nie ma tu walki ani nic z tych rzeczy.

Zasady są proste - eksplorując głębiny musimy otwierać dostęp do coraz to nowych lokacji. Struktura gry jest więc zasadniczo liniowa. Postęp osiągamy przeczesując lokacje oraz rozwiązując różne dość proste łamigłówki, np. odszukanie jakiegoś przełącznika bądź użycie trzech robotów mogących usunąć piach blokujący dalszą drogą. Nurek, w którego się tutaj wcielamy, do dyspozycji ma między innymi sonar pozwalający mu odszukiwać rozmaite tajemnicze przedmioty.

Podczas zmagań natkniemy się na różne obiekty. Są to statuy, przy których nurek może medytować, a my przy tej okazji obserwować podwodne życie, oraz portale, dzięki którym w oceanie pojawiają się nowe stworzenia. W Abzû nie brakuje też znajdziek.

Sterowanie jest proste, dzięki czemu nie powinny mieć z nim problemu osoby mające mniej doświadczenia z grami. Abzû można przejść w mniej więcej dwie, trzy godziny. Gra posiada pewien wątek fabularny, który w swym znaczeniu, jak mówili sami twórcy, jest uniwersalnym mitem oddziałującym na ludzi niezależnie od szerokości geograficznej.

Wideo - Abzû

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper