Junk Planet

Junk Planet

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Happinet
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.03.2019
Europa:
21.03.2019
Producent:
Happinet
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.03.2019
Europa:
21.03.2019

Junk Planet - opis gry

Junk Planet to dwuwymiarowa gra action-adventure w konwencji sandboksa wyprodukowana i wydana przez Happinet Corporation. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch.

Fabuła - Junk Planet

Akcja gry rozgrywa się na tytułowej planecie, niegdyś tętniącej życiem, obecnie zrujnowanej przez góry walających się wszędzie śmieci. Tytuł pozwala nam się w czerwonego, okrągłego stworka, którego zadanie polega na tym, by przywrócić planetę do stanu używalności. Wymagać to będzie systematycznego przejmowania kontroli nad kolejnymi jej obszarami, nad którymi pieczę sprawują strażnicy.

Rozgrywka - Junk Planet

Produkcja studia Happinet Corporation przywodzi na myśl dwuwymiarową Terrarię. Podczas rozgrywki sprzątamy śmieci, zasadzamy rośliny, dbamy o dostarczanie wody, odkrywamy nowe miejsca i walczymy ze strażnikami, którzy strzegą poszczególnych regionów planety. W zmaganiach towarzyszy nam Warashi, istota przypominająca dziecko, bez której nie jesteśmy w stanie wykonać wielu czynności, takich jak chociażby crafting. Żeby było trudniej, Warashi ma też zwyczaj znikania, dlatego jeśli go do czegoś potrzebujemy, nierzadko najpierw musimy go odszukać.

Poza szeroko pojętym craftingiem Junk Planet angażuje nas także w inne czynności. Na naszej drodze często spotykamy dla przykładu nieprzyjaźnie nastawione stworzenia, z którymi należy się rozprawiać. Oprócz tego możemy się też opiekować różnymi zwierzętami, nawet rybkami, dla których potrzebujemy jednak akwarium. 

Na marginesie warto zaznaczyć, że w Junk Planet zaimplementowano patent, w wyniku działania którego nasz podopieczny traci zdrowie wykonując dowolną czynność, nawet wchodzenie. Energię regeneruje żywność, jaką możemy zdobyć, ale to wymaga najpierw jej znalezienia. 

Gra posiada także multiplayer (kooperacja) dla dwóch osób.

Wideo - Junk Planet

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper