Enter the Matrix

Enter the Matrix

Ocena wg platformy:

PC 6.3
PS2 6.4
XBOX 7.0
GC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Shiny Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
14.05.2003
Europa:
15.05.2003
Polska:
20.05.2003
Producent:
Shiny Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
14.05.2003
Europa:
15.05.2003
Polska:
20.05.2003

Enter the Matrix - opis gry

Enter the Matrix to gra akcji wyprodukowana na podstawie filmowej trylogii Matrix. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych, PlayStation 2, Xboxie i GameCube’ie. Przy jego produkcji brali udział bracia Wachowski.

Enter the Matrix skupia się na dwóch postaciach, które w filmowej trylogii odgrywały role marginalne. Są to Niobe oraz Ghost, którzy w wyniku pewnych wydarzeń wchodzą w posiadanie przesyłki z wiadomością o planowanej inwazji maszyn na miasto Syjon, ostatni bastion ludzkości. Fabuła gry przeplata się z wydarzeniami ukazanymi w drugiej części Matrixa i może się ona pochwalić ponad godziną materiałów stworzonych przez braci Wachowski wyłącznie z myślą o niej.

 

Gracz kontroluje Niobe lub Ghosta, przy czym ich scenariusze nie różnią się wiele. Enter the Matrix to gra akcji, w której akcję śledzimy z perspektywy trzeciej osoby. Niobe sprawdza się bardziej w walce wręcz, a specjalnością Ghosta jest broń palna. Istotną rolę podczas rozgrywki odgrywa Focus, tutejszy bullet time, który spowalnia czas umożliwiając strzelanie w powietrzu bądź unikanie pocisków.

 

Czasami twórcy urozmaicają zabawę. Niekiedy toczymy pojedynki jeden na jednego bez broni, innym razem sterujemy jakimś pojazdem, np. samochodem bądź statkiem Logos. Zadanie gracza różni się wówczas w zależności od tego, jaką postać wybrał. Jako Niobe będzie go kontrolował, Ghost obsłuży natomiast broń. Enter the Matrix wprowadza do gameplayu także system związany z hackowaniem - po wpisaniu kodów odblokowujemy nowe umiejętności, sprzęt i inne sekrety.

 

Enter the Matrix nie otrzymywało w swoim czasie powalających ocen. Średnia oscylowała wokół siedmiu punktów na dziesięć możliwych. Głównym zarzutem wobec gry było to, że została ewidentnie niedokończona.

Wideo - Enter the Matrix

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper