Beowulf: The Game

Beowulf: The Game

3,6
49 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.0
PS3 3.2
X360 4.3
PSP 3.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Tiwak / Ubisoft Shanghai
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
13.11.2007
Europa:
23.11.2007
Polska:
03.12.2007
Producent:
Ubisoft Tiwak / Ubisoft Shanghai
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
13.11.2007
Europa:
23.11.2007
Polska:
03.12.2007

Beowulf: The Game - opis gry

Beowulf: The Game to gra z gatunku hack & slash wyprodukowana i wydana przez francuską firmę Ubisoft w listopadzie 2007 roku na PC i konsole PlayStation 3, Xbox 360 oraz PSP. Gra Beowulf towarzyszyła kinowej premierze filmu pod tym samym tytułem w reżyserii Roberta Zemeckisa, w obsadzie którego znaleźli się m.in. Anthony Hopkins i Angelina Jolie.

Gra Ubisoftu opowiada historię tytułowego wojownika, Beowulfa, który na prósbę króla Danii przybywa do stolicy z misją zabicia Grendela - potwora pustoszącego królestwo leciwego Hrothgara. Z pomocą oddziału Thanów bohaterowi udaje się zgładzić bestię, jednak naraża to Beowulfa na zemstę matki Grendela, który potrafi przyjąć postać pięknej kobiety. Protagonista wyrusza do legowiska demonicy w celu zabicia jej, jednakże pożądanie ciała kobiety bierze górę i Beowulf ulega potworowi. Niedługo po tym wydarzeniu zostaje on królem Danii, ale błędy przeszłości nie dają o sobie zapomnieć...

Rozgrywka w Beowulf: The Game przypomina inne tytuły z gatunku hack & slash, jednak twórcy podpatrzyli niektóre rozwiązania z serii God of War i zinterpretowali je na potrzeby swojej produkcji. Akcję śledzimy więc zza pleców bohatera, a do dyspozycji mamy mocny/silny atak, chwyt oraz broń białą. Bewowulfa wspiera w walce oddział Thanów, którym można wydawać proste komendy. Kiedy w trakcie starcia napełni się specjalny pasek, ekran zmienia barwę na czerwoną, a bohater wpada w furię, podczas której siła jego ciosów zwiększa się ponad dwukrotnie. Deweloper ograniczył sekcje zręcznościowe i zagadki logiczne do minimum, skupiając się na starciach z mniejszymi i większymi przeciwnikami. Ci drudzy pełnią najcześciej rolę bossów, a pojedynki z nimi pełne są Quick Time Events.

Oprawa graficzna Beowulfa nie zachwyca, gdyż pełna jest uproszczeń i słabiej wykonanych elementów. Mimo to kilka efektów robi wrażenie, np. sztorm podczas walki z morskim potworem. Mocną stroną gry jest za to dźwięk. Za dubbing najważniejszych postaci odpowiadają aktorzy z filmu, a autorem muzyki jest słynny kompozytor Alan Silvestri.

Wideo - Beowulf: The Game

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper