Intruders: Hide and Seek

Intruders: Hide and Seek

4,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 4.0
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tessera Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
13.02.2019
Europa:
13.02.2019
Producent:
Tessera Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror,   Wirtualna rzeczywistość
Premiery
Świat:
13.02.2019
Europa:
13.02.2019

Intruders: Hide and Seek - opis gry

Intruders: Hide and Seek to gra przygodowa w konwencji thrillera psychologicznego wyprodukowana przez Tessera Studios i wydana przez Daedalic Entertainemnt. Tytuł korzystał z gogli VR, ale nie były one niezbędne.

Gra opowiada o perypetiach rodziny Richterów, która podczas wakacji spędzanych na głębokiej prowincji zostaje zaatakowana przez trzech niebezpiecznych bandytów. Najstarszemu synowi Benowi udaje się schować, i to właśnie w niego się wcielamy. Chłopiec musi uratować uwięzionych rodziców, znaleźć siostrę i dowiedzieć się, kim i czego chcą napastnicy. Jest on jednak fizycznie słaby, dlatego przede wszystkim powinien się ukrywać.

Produkcja Tessera Studios opiera się na dość oryginalnych założeniach. W grze, jak wspomniano powyżej, wcielamy się w 10-letniego Bena. Fakt ten ma bezpośrednie przełożenie na rozgrywkę - główny bohater jest mianowicie niski (co wpływa także na naszą perspektywę) i słaby, przez co nie może walczyć. Lwia część rozgrywki, jak w wielu współczesnych horrorach, sprowadza się tu więc do unikania przeciwników i chowania się przed nimi w nadających się do tego miejscach, np. w szafie lub pod łóżkiem. Warto tu dodać, że w zmaganiach Benowi towarzyszy jego siostra Irene, która przebywa w bezpiecznym miejscu i ma dostęp do monitoringu, dzięki czemu regularnie podrzuca bratu rozmaite wskazówki.

Sterowanie w Intruders: Hide and Seek jest proste. Poza poruszaniem się korzystamy również z dwóch przycisków odpowiadających -- kolejno -- za interakcje z obiektami znajdowanymi w domu lub nawiązywanie kontaktu z Irene, która pomaga zapoznać się z bieżącą sytuacją.

Żywotność rozgrywki wydłuża poszukiwanie znajdziek w postaci puzzli i dokumentów rzucających więcej światła na rozgrywające się wydarzenia. Jeśli chodzi o te pierwsze, jest ich dwanaście. 

Wideo - Intruders: Hide and Seek

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper