Layers of Fear 2

Layers of Fear 2

5,7
22 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 5.8
PS4 5.8
XONE 5.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bloober Team
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
8.5 godzin
Premiery
Świat:
28.05.2019
Europa:
28.05.2019
Producent:
Bloober Team
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
8.5 godzin
Premiery
Świat:
28.05.2019
Europa:
28.05.2019

Recenzja redakcji

Layers of Fear 2 - recenzja gry. Czy na statku też może straszyć?
7.0
Layers of Fear 2 - recenzja gry. Czy na statku też może straszyć?
PC PS4 XONE

Layers of Fear 2 - opis gry

Layers of Fear 2 to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana przez polskie studio Bloober Team i wydana przez Gun Media. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Switch. 

Layers of Fear 2 nie jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej części. Tym razem nie wcielamy się w malarza, który traci swoje zmysły, tylko w znanego, hollywoodzkiego aktora ze złotej ery kina. Trafia on na pokład transatlantyckiego liniowca, gdzie ma zostać nakręcony film przez pewnego enigmatycznego reżysera. Główny bohater to też jednak człowiek z przeszłością. Lata szlifowania talentu i pięcia się po kolejnych szczeblach zawodowej hierarchii mocno odcisnęły na nim swoje piętno. W trakcie zmagań, które składają się z pięciu aktów, dokonana zostanie wiwisekcja jego psychiki. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka nie odbiega zasadniczo od tego, co znać możemy z części pierwszej. Mamy tu do czynienia z grą przygodową w konwencji horroru, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Layers of Fear 2 jest przy tym, warto dodać, horrorem psychologicznym, który w pierwszej kolejności skupia się na budowaniu atmosfery, a nie straszeniu prostymi środkami.

Podczas rozgrywki eksplorujemy pokład wspomnianego liniowca. Cechą opowiadanej tu historii jest to, że w dużym stopniu to my zbieramy elementy układanki, pozwalające rzucić więcej światła na osobę głównego bohatera i na to, co się wokół niego dzieje. Znajdziemy tu dla przykładu różne notatki, nagrania czy opcjonalne łamigłówki. Im więcej ich odkryjemy, tym większą wiedzę zyskamy. Zagadki są generalnie niezbyt wymagające i można je rozwiązać bez długiego główkowania. Co warto też dodać, często mają one związek z “filmowymi” motywami gry.

Layers of Fear 2 zawiera nieco nawiązań do klasyki kina. W grze znajdziemy odniesienia np. do “Nosferatu”, “Podróży na Księżyc” czy “Czarnoksiężnika z krainy Oz”.

Wideo - Layers of Fear 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper