Infliction

Infliction

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 6.0
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Caustic Reality
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
18.10.2018
Europa:
18.10.2018
Producent:
Caustic Reality
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
18.10.2018
Europa:
18.10.2018

Infliction - opis gry

Infliction to gra przygodowa w konwencji horroru psychologicznego wyprodukowana i wydana przez studio Caustic Reality. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach osobistych, a później trafił też na konsole.

Fabuła - Infliction

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja jednoosobowego studia Caustic Reality przypomina nieco Gone Home. Gra pozwala nam wejść w buty człowieka, który w wyniku przypadku trafia do opuszczonego domu na przedmieściach. Jego (i naszym) zadaniem jest odkryć, co się w nim stało. Prawda o tych wydarzeniach nie będzie oczywiście przyjemna.

Rozgrywka - Infliction

Na pierwszy rzut oka budynek nie budzi specjalnych podejrzeń, lecz wraz z czasem zaczynają się w nim dziać coraz dziwniejsze rzeczy, które jeżą włosy na głowie. Na ścianach pojawiają się znaki, drzwi, które wcześniej były zamknięte, w tajemniczych okolicznościach otwierają się, a układ pomieszczeń ulega całkowitym zmianom. Rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do eksploracji oraz wchodzenia w interakcje z rozmaitymi odnajdywanymi obiektami/przedmiotami/dokumentami, dzięki którym poznajemy informacje rzucające więcej światła na dramatyczne wydarzenia, do jakich doszło we wspomnianym domostwie. 

Eksploracja to jednak nie wszystko. W trakcie zmagań możemy też kopnąć w kalendarz za sprawą terroryzującego nas ducha. Nie możemy z nim walczyć, możemy co najwyżej się bronić używając aparatu lub włączając światło w odwiedzanych pomieszczeniach, jeśli istnieje taka możliwość. Jeżeli zostaniemy złapani, nasza postać umiera.

Warto dodać, że wspomnianego aparatu możemy używać nie tylko do samoobrony, ale też do rozwiązywania łamigłówek. Pozwala on mianowicie ujawniać ślady i wskazówki, których nie sposób dostrzec gołym okiem. 

W grze znajdziemy dwa stopnie trudności. Normalny, który dostarcza nam pewnych wskazówek odnośnie tego, co robić, a także Hard, gdzie jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. 

Gra ukazała się na konsolach w wersji Extended Cut oferującej nowe zakończenia i tryb New Game Plus (a w nim dodatkowe sceny, zagadki, podniesiony poziom trudności itd.).

Wideo - Infliction

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper