In Cold Blood

In Cold Blood

6,9
13 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.7
PSone 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Revolution Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Premiery
Świat:
14.07.2000
Europa:
14.07.2000
Producent:
Revolution Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Premiery
Świat:
14.07.2000
Europa:
14.07.2000

In Cold Blood - opis gry

In Cold Blood to gra action-adventure z naciskiem na skradanie wyprodukowana przez Revolution Software, twórców cenionej serii Broken Sword. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na PlayStation.

Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości. Trwa zimna wojna pomiędzy Zachodem a Chińską Republiką Ludową. Na terenie dawnego Związku Radzieckiego generał Dmitri Nagarov doprowadza do powstania nowego niepodległego państwa, Volgii, która terroryzuje sąsiadów napadając na nich ze swoją armią. By zaradzić tej sytuacji, brytyjski wywiad wysyła na miejsce agenta Johna Corda. Niestety, jego misja napotyka trudności. Zostaje on uwięziony i w konsekwencji torturowany. Przez część gry śledzimy jego wspomnienia.

 

Rozgrywka z In Cold Blood czerpie z serii Broken Sword oraz z takich gier jak Metal Gear Solid. W odróżnieniu jednak od produkcji Konami, tutaj kamera jest statyczna i nie podąża za naszym podopiecznym. Pożądanym sposobem radzenia sobie z trudnościami misji jest skradanie się. Cord posiada wprawdzie broń palną, ale jej używanie z różnych względów nie jest wskazane (nawet w ostateczności).

 

Produkcja Revolution Software posiada również szereg innych atrakcji. Nie tylko skręcamy w niej karki nieuważnym strażnikom, ale także rozwiązujemy łamigłówki polegające często na odnalezieniu i zastosowaniu jakiegoś przedmiotu. Wzorem pełnokrwistych przygodówek w grze możemy także prowadzić konwersacje z napotykanymi postaciami. Z myślą o takich fragmentach twórcy pomyśleli o zastosowaniu drzewek dialogowych.

 

W zmaganiach Cordowi pomaga REMORA, urządzenie przypominające zegarek. Za jego pomocą jest on w stanie włamywać się do komputerów, komunikować się z innymi oraz szukać przydatnych informacji w bazach danych. REMORA często bywa pomocna przy rozwiązywaniu zagadek.

Wideo - In Cold Blood

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper