Hyrule Warriors: Age of Calamity

Hyrule Warriors: Age of Calamity

7,8
11 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.11.2020
Europa:
20.11.2020
Polska:
20.11.2020
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.11.2020
Europa:
20.11.2020
Polska:
20.11.2020

Recenzja redakcji

Hyrule Warriors: Age of Calamity- recenzja gry. Jak do tego doszło, nie wiem
7.5
Hyrule Warriors: Age of Calamity- recenzja gry. Jak do tego doszło, nie wiem
NS

Hyrule Warriors: Age of Calamity - opis gry

Hyrule Warriors: Age of Calamity to gra akcji wyprodukowana przez Koei Tecmo i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na Nintendo Switch. Był on prequelem The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Fabuła - Hyrule Warriors: Age of Calamity

Akcja gry rozgrywa się 100 lat przed wydarzeniami ukazanymi w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Ściślej - koncentruje się na kluczowym dla krainy Hyrule wydarzeniu, Wielkiej Katastrofie (Great Calamity), wojnie, jaką siły dobra stoczyły z Ganonem i jego armiami, a o której Breath of the Wild w niektórych miejscach napomykało. 

Rozgrywka - Hyrule Warriors: Age of Calamity

Age of Calamity to druga odsłona serii Hyrule Warriors, przy czym znajomość pierwszej nie jest potrzebna, by lepiej zrozumieć drugą - akcja rozgrywa się w zupełnie innych ‘uniwersach’.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Hyrule Warriors ma niewiele wspólnego z głównymi odsłonami The Legend of Zelda. Produkcja Omega Force bazuje na gameplayowych założeniach Dynasty Warriors - naszym podstawowym zadaniem jest tu nie tyle eksploracja i rozwiązywanie łamigłówek, tylko masowe szlachtowanie przeważających sił nieprzyjaciół.

Podczas zmagań wybieramy spośród dwóch rodzajów zadań/bitew - podstawowych, które popychają do przodu fabułę, oraz opcjonalnych pozwalających rozwijać zdolności podopiecznych. Na polach bitew znajdują się siły nasze i naszego przeciwnika - zarówno szeregowi żołnierze, jak i bardziej wymagający dowódcy. Postępy czynimy realizując stawiane nam przez grę wytyczne (a te mogą być różne).

W Hyrule Warriors: Age of Calamity otrzymujemy do dyspozycji wiele grywalnych postaci, pomiędzy którymi można się swobodnie przełączać (śmierć postaci najczęściej oznacza koniec misji). Są to oczywiście Link i Zelda, ale też Mipha, Urbosa, Revali, Daruk czy Impa. Nasi podopieczni różnią się zdolnościami, ale mogą też korzystać z mocy znanych z Breath of the Wild, jak Magnesis, Cryonis tudzież Stasis, oraz zdalnie odpalanych bomb i paralotni (każda postać ma swoją).

Lokacje, do których się udać, wybieramy z poziomu mapy Hyrule. Świat nie różni się od tego przedstawionego w Breath of the Wild. Warto jednak zaznaczyć, że wiele obiektów i budynków, które tam były ruinami (jak chociażby zamek), tutaj pojawia się w całej okazałości.  

Hyrule Warriors: Age of Calamity posiada tryb multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Hyrule Warriors: Age of Calamity

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper