Hyperforma

Hyperforma

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
Mobile 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nord Unit
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
26.03.2018
Europa:
26.03.2018
Producent:
Nord Unit
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
26.03.2018
Europa:
26.03.2018

Hyperforma - opis gry

Hyperforma to gra logiczno-zręcznościowa w estetyce cyberpunkowej wyprodukowana przez studio Nord Unit i wydana przez HeroCraft. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych, a później trafił też na Nintendo Switch.

Fabuła - Hyperforma

Hyperforma to gra logiczno-zręcznościowa przypominająca tytuły w rodzaju kultowego Breakouta czy Arkanoida. Gra, co ciekawe, posiada fabułę. Akcja rozgrywa się tylko w cyberprzestrzeni, a my wcielamy się w hakera, którego zadaniem jest dostać się do systemów porzuconych przez pewną zaawansowaną technologicznie cywilizację z zamierzchłej przeszłości.

Rozgrywka - Hyperforma

Jak wspomniano, pod względem rozgrywki produkcja Nord Unit przywodzi na myśl gry w rodzaju Breakout czy Arkanoid, choć ich formuła została uwspółcześniona i znacząco zmodyfikowana. Na każdej planszy nasze zadanie polega na zniszczeniu rdzenia, który otoczony jest przez bloki. Rzecz polega na tym, by zniszczyć przeszkody, a następnie sam rdzeń. W tym celu “wystrzeliwujemy” nasz avatar, który odbija się od ścian i innych elementów otoczenia.

Unikatowy myk gry polega na tym, że bloki wokół rdzenia można (a właściwie trzeba) obracać. Avatar, który pełni funkcję arkanoidowej piłeczki, nie może wprawdzie wylecieć poza planszę, ale po jej bokach stale przemieszczają się czerwone markery, w które nie możemy uderzyć. Jeśli do tego dojdzie, układ zostanie zresetowany. Podobnie działają też niektóre bloki, które zaczynają się świecić na czerwono. Nie jesteśmy jednak całkowicie bezbronni. Wraz z postępami odblokowujemy dopałki mogące nam pomóc w zmaganiach, np. poprzez dokoptowanie nam klona przyspieszającego hakowanie/destrukcję. 

Wersja na Nintendo Switch została wzbogacona o kilka nowości i poprawek. Dorzucono tryb multiplayer dla dwóch osób, wsparcie HD Rumble, sterowanie wykorzystujące żyroskop oraz nowy interfejs graficzny. 

Wideo - Hyperforma

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper