Etherborn

Etherborn

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Altered Matter
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Premiery
Świat:
18.07.2019
Europa:
18.07.2019
Producent:
Altered Matter
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Platformowa
Premiery
Świat:
18.07.2019
Europa:
18.07.2019

Etherborn - opis gry

Etherborn to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez studio Altered Matter. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcja studia Altered Matter nie stawia nacisku na złożoną fabułę. Ta jest bardzo minimalistyczna, posiadając proste założenia. W grze wcielamy się w nowo narodzoną istotę, na którą oczekuje gdzieś pozbawiony ciała głos. Naszym zadaniem jest go po prostu odnaleźć.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Etherborn to trójwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa, w której istotną rolę odgrywa perspektywa. W fantastycznych lokacjach, jakie mamy okazję odwiedzić, grawitacja jest bez znaczenia, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby móc się poruszać po ścianach i sufitach. 

Zasadniczo rzecz polega na tym, by przedostać się z punktu A do punktu B. Po drodze musimy jednak gromadzić kule światła (orby), a następnie umieszczać je w specjalnych slotach, żeby móc otworzyć dostęp do nowych lokacji umożliwiających kontynuowanie przygody. Przede wszystkim liczy się spostrzegawczość, bez której nie znajdziemy zmyślnie ukrytych przejść lub platform, a co z tym idzie - niezbędnych orbów. Twórcy przygotowali łącznie pięć poziomów, które z czasem wprowadzają nowe elementy urozmaicające nam zmagania (i zarazem podnoszą poprzeczkę). Co warto dodać, styl graficzny Etherborn inspirowany jest pracami rozmaitych artystów z XX i XXI wieku.

Po przejściu gry odblokowujemy tryb New Game Plus oferujący dodatkowe wyzwanie. Stanowi on swego rodzaju “remiks” podstawowego trybu. Zmienia się w nim mianowicie układ pomieszczeń i rozmieszczenie orbów, co sprawia, że stare rozwiązania i strategia przestają mieć rację bytu. 

Wideo - Etherborn

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper