HyperParasite

HyperParasite

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 5.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Troglobytes Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Roguelike
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.04.2020
Europa:
03.04.2020
Producent:
Troglobytes Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Roguelike
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
03.04.2020
Europa:
03.04.2020

HyperParasite - opis gry

HyperParasite to strzelanina w konwencji twin-stick shootera wyprodukowana przez studio Troglobytes Games i wydana przez HoundPicked Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - HyperParasite

HyperParasite, podobnie jak inne gry tego samego typu, nie stawia dużego nacisku na fabułę. Tytuł czerpie z estetyki lat 80. ubiegłego wieku. W produkcji Troglobytes Games Ziemia zostaje zaatakowana przez najeźdźcę kosmosu - tytułowego pasożyta. W stan gotowości zostaje postawiona armia Stanów Zjednoczonych, która ma wyeliminować niebezpieczeństwo. My nie wchodzimy tu jednak w buty żadnego obrońcy świata, tylko właśnie we wspomnianego kosmitę. Wprawdzie jest on sam, ale posiada jedną wyjątkowo przydatną zdolność - potrafi mianowicie przejmować kontrolę nad ludźmi.

Rozgrywka - HyperParasite

Na pierwszy rzut oka HyperParasite przypomina inne twin-stick shootery, lecz w grze zaimplementowano też kilka innych patentów, które wyróżniają ją na tle innych przedstawicieli gatunku. Zdolność przejmowania kontroli nad innymi ma oczywiście duże znaczenie w trakcie rozgrywki. Pasożyt jest w stanie zainfekować wiele osób, choć proces wcale nie jest taki łatwy. Najpierw bowiem kosmita musi pozyskać mózg nieszczęśnika (pozostawiają go pokonani przeciwnicy), następnie dostarczyć go do przechowalni, a na końcu pozyskać odpowiednią sumę, by móc odblokować daną postać. Na samym początku mamy dostęp tylko do bezdomnego z wózkiem, ale z czasem nasze możliwości się poszerzają.

Postacie różnią się nieco umiejętnościami, ale w wielu sytuacjach kierujemy także poczynaniami samego pasożyta. W swej prawdziwej formie jest on jednak wyjątkowo narażony na ataki nieprzyjaciół.

Podczas zmagań pomocą służą sklepy porozmieszczane na planszach. Tu i ówdzie znaleźć możemy również sekretne pomieszczenia i przejścia, co zachęca do dokładnego przeczesywania lokacji.

W HyperParasite zaimplementowano elementy roguelike. 

Wideo - HyperParasite

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper