Team Buddies

Team Buddies

7,1
17 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
19 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.09.2000
Europa:
15.09.2000
Producent:
Psygnosis
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
19 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.09.2000
Europa:
15.09.2000

Team Buddies - opis gry

Team Buddies to gra strategiczna wyprodukowana przez Psygnosis i wydana w Europie przez Activision na PlayStation. Tytuł cieszył się w momencie premiery dobrą opinią, lecz niewielka ilość kopii uniemożliwiła mu zdobycie szerszego rozgłosu. Fakt ten odbił się po latach na cenach w drugim obiegu.

Akcja toczy się w świecie ludków zwanych po prostu “buddies”. Żyją sobie one wesoło do czasu aż pewien obcy element nie zrzuca w ich pielesze skrzynek z narzędziami zniszczenia. Incydent ten wywołuje zakrojoną na szeroką skalę wojnę, w której udział bierze gracz.

 

Team Buddies łączy cechy popularnych Wormsów (humor, otoczka) oraz strategii czasu rzeczywistego. Rozgrywka toczy się w trójwymiarowym środowisku wypełnionym wspomnianymi skrzynkami. Postawienie skrzynek w różnych kombinacjach na specjalnych polach dostarcza nam różnych broni i tym podobnych dóbr przydatnych w bojach. Ludek może przenosić jedną skrzynkę, pojazdy są w stanie transportować większą ich ilość. Pudła podzielić można przede wszystkim na dwa rodzaje: czerwono-żółte, czyli te powszechnie występujące, oraz żółto-niebieskie usprawniające ekwipunek.

 

Oprócz stref przerabiających skrzynki na przedmioty (lub wytwarzających dodatkowych towarzyszy) każda z ekip ma też swoją bazę, której zniszczenie uniemożliwia dalszą ‘produkcję’. W takim przypadku nasz potencjał bojowy pada na twarz i musimy sobie radzić innymi sposobami, np. szukać broni porozmieszczanych na planszy lub wykradać ją przeciwnikowi.

 

Team Buddies rozwija skrzydła w trybie multiplayer, gdzie zmagać może się maksymalnie czterech graczy. Do wyboru są cztery warianty zabawy. Deathmatch, czyli zwyczajna jatka, Domination, bitka o kontrolę nad terytorium, Capture, wariacja capture the flag polegająca na wykradaniu zwierząt z bazy przeciwnika, oraz Bomball, w którym zadaniem jest strzelanie ‘goli’ wybuchową piłką. Na marginesie można wspomnieć, że ludki mają do dyspozycji trochę skórek wpływających na ich wygląd, np. zombie lub stroje angielskiej reprezentacji piłkarskiej.

Wideo - Team Buddies

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper