Hob

Hob

7,9
13 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.5
PC 7.7
PS4 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Runic Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
26.09.2017
Europa:
26.09.2017
Producent:
Runic Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
26.09.2017
Europa:
26.09.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Hob (PS4)
8.5
Recenzja: Hob (PS4)
PS4

Hob - opis gry

Hob to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez niezależne amerykańskie studio Runic Games, twórców serii Torchlight. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na PlayStation 4.

Fabuła w produkcji Runic Games ma charakter pretekstowy, co więcej, nie ma tu scenek dialogowych i tak zwanej ekspozycji. Fantastyczny świat, w którym toczy się akcja gry, zostaje zaatakowany przez fioletowe paskudztwo. Nasza postać wybywa więc w niebezpieczną podróż, by uporać się z tym zagrożeniem. Pech jednak chce, że dość szybko traci rękę.

Rozgrywka przywodzi na myśl serię The Legend of Zelda autorstwa Nintendo. Nasz podopieczny przeczesuje rozmaite miejscówki starając się ‘oczyścić’ świat, po drodze walcząc z przeciwnikami i rozwiązując mniej lub bardziej wymagające łamigłówki. Na uwagę w tym kontekście zasługuje fakt, iż główny bohater do radzenia sobie z tutejszymi wyzwaniami potrzebuje ręki, którą pożycza od swojego mechanicznego towarzysza. Za jej pomocą jest w stanie wchodzić w interakcję z różnymi obiektami czy odblokowywać dodatkowe zdolności przydatne w zmaganiach. Pod tym względem natomiast Hob przypomina cykl Metroid. Nowe możliwości pozwalają np. dostać się do miejsc, które wcześniej były poza naszym zasięgiem. Jedna z nich pozwala chociażby niszczyć niektóre ściany.

System walki jest natomiast zręcznościowy, a potencjał postaci nie zależy od parametrów jak w serii Torchlight. Starcia często wymagają rozpoznania słabych i mocnych stron przeciwników, a także wyuczenia się ich ruchów, by móc je łatwiej unikać. Pokonani pozostawiają po sobie orby z doświadczeniem, tego zaś można używać do upgrade’u miecza i ręki robota. Wraz z postępami możemy zdobyć także dopałki zwiększające maksymalną ilość zdrowia postaci i energii potrzebnej do korzystania ze wspomnianej ręki.

Wideo - Hob

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper