Tombi!

Tombi!

Ocena wg platformy:

PSone 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Whoopee Camp
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
25.12.1997
Europa:
04.09.1998
Producent:
Whoopee Camp
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
25.12.1997
Europa:
04.09.1998

Tombi! - opis gry

Tombi! jest grą przygodową z elementami platformówki wyprodukowaną przez studio Whoopee Camp i wydaną w Europie przez Sony Computer Entertainment w 1998 roku. Za jej stworzenie odpowiada Tokuro Fujiwara, były pracownik Capcomu, który maczał palce przy takich tytułach, jak Ghosts’n’Goblins i Mega Man.

Miejscem akcji jest archipelag nieobecny na żadnej mapie świata. Jego mieszkańcy żyją sobie w ciszy i spokoju do czasu, gdy wyspy nawiedza grupa złych świń, które kradną kosztowności, w tym złotą bransoletkę dziadka głównego bohatera. Jest nim niejaki Tombi - przypominający dzikusa chłopak z różowymi włosami. Jego zadanie jest w zasadzie proste - odzyskać bransoletkę i złapać do specjalnego worka siedem złych świń.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podróż Tombiego obfituje w rozliczne w atrakcje. Wydarzenia na ekranie obserwujemy przeważnie z perspektywy charakterystycznej dla dwuwymiarowych platformerów, jednak zręczność w pokonywaniu przeszkód nie jest tu najistotniejsza. Przemierzając archipelag będziemy wypełniać zadania, co opiera się często na odszukiwaniu niezbędnych przedmiotów. Przypomina to trochę klasyczne gry z serii Dizzy, choć produkcja Whoopee Camp ma do zaoferowania także inne myki. Wypełniając misje zdobywamy punkty AP (Adventure Points), które służą do otwierania skrzyń z przydatną zawartością. Można się także dzięki nim dostawać w niedostępne miejsca. Tego typu zadań jest 130 - niektóre są całkowicie opcjonalne, do wielu mamy zaś dostęp dopiero po zaliczeniu wcześniejszych wytycznych. 

Tombi oczywiście nie jest bezbronny. Może wskoczyć na przykładową świnię, złapać ją i rzucić eliminując tym samym upierdliwca. Podobnie wygląda metoda otwierania skrzyń. Później bohater otrzyma do dyspozycji także inne zabawki, np. bumerang.

Tombi! cieszy się po latach sławą kultowego klasyka, otrzymując bardzo wysokie noty zarówno od graczy, jak i mediów branżowych. Sprzedaż nie była powalająca, mimo to dwa lata później gra doczekała się sequela.

Wideo - Tombi!

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper