Lost in Blue 2

Lost in Blue 2

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Matrix Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.03.2007
Europa:
11.05.2007
Producent:
Matrix Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.03.2007
Europa:
11.05.2007

Lost in Blue 2 - opis gry

Lost in Blue 2 to gra przygodowa wyprodukowana przez Matrix Software i wydana przez Konami. Tytuł ukazał się na NDS-ie i opierał się na tych samych założeniach co pierwsza część - zadaniem gracza było przeżyć na bezludnej wyspie.

Punkt wyjścia dla gry jest taki sam jak poprzednio - dwójka nastolatków, czyli chłopak (Jack) oraz dziewczyna (Amy), dostają się na bezludną wyspę po tym, jak w wyniku sztormu zatonął statek którym podróżowali.

 

W odróżnieniu od ‘jedynki’ tutaj jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki możemy wybrać czyimi poczynaniami pokierujemy. Postać, którą wybierzemy, będzie wypełniała lwią część obowiązków, ale istnieje też możliwość wyznaczania obowiązków drugiej osobie, np. znalezienia drewna, gotowania czy zrobienia liny z pnączy. Bohaterowie różnią się nieco umiejętnościami. Jack potrafi się lepiej wspinać, gotować i walczyć. Amy z kolei lepiej pływa, ma pewniejszą rękę przy celowaniu z łuku oraz łatwiej idą jej poszukiwania pożywienia.

 

Podczas rozgrywki używamy ekranu dotykowego lub przycisków - wszystko zależy od naszego widzimisię. Dolny ekran przedstawia właściwą rozgrywkę, czyli eksplorację oraz rozmaite minigry, poprzez które wykonujemy czynności niezbędne do przeżycia na wyspie. Górny z kolei skupia się na czterech niezwykle ważnych wskaźnikach informujących o staminie, głodzie, pragnieniu i ogólnym stanie zdrowia. Gdy jeden z trzech pierwszych się wyczerpie, nasza postać zaczyna tracić HP, a gdy straci wszystkie - umiera.

 

W zmaganiach pomaga mapka, a właściwie mapki. Pierwsza przedstawia lokację w której aktualnie się znajdujemy z zaznaczoną na niej pozycją Jacka i Amy. Druga ukazuje całą wyspę. Początkowo część miejsc zakrywa mgła, ale wraz z naszymi postępami stopniowo zaczyna ona znikać.

Wideo - Lost in Blue 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper