Disgaea 2 PC

Disgaea 2 PC

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
30.01.2017
Europa:
30.01.2017
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
30.01.2017
Europa:
30.01.2017

Disgaea 2 PC - opis gry

Disgaea 2 PC to strategia turowa wyprodukowana przez japońskie studio Nippon Ichi i wydana przez NIS America. Tytuł ukazał się na komputerach (Steam, Mac OS X). Wersja PeCetowa drugiej części Disgaea zawierała zawartość dwóch wcześniejszych wersji wydanych na PS2 i PSP.

Założenia fabularne nie uległy zmianie. Piętnaście lat przed wydarzeniami ukazanymi w grze wielki czarownik Zenon rzucił klątwę na ludność Veldime w wyniku czego wszyscy zamienili się w demony. Jedyną osobą, która zachowała swoją postać, jest główny bohater, Adell. Musi on pokonać oprawcę, by przywrócić wszystkich do pierwotnej formy, w czym chce mu pomóc matka. Niestety, jej zadanie, które zakładało przyzwanie czarnoksiężnika, kończy się fiaskiem i zamiast antagonisty pojawia się jego córka Rozalin. Rezygnując całkowicie z wszelkich podejrzanych dróg na skróty oboje ruszają w długą podróż do siedziby Zenona. Gra podzielona jest na trzynaście rozdziałów. Każdy z nich rozpoczyna się cut-scenką podczas której dowiadujemy się o naszym nowym zadaniu. Bazą wypadową jest rodzinne miasto Adella, skąd można wybrać np. następny cel podróży.

Dalsza część tekstu pod wideo

Batalie, wzorem wielu innych strategii turowych, toczą się na mapach pokrytych kwadratowymi polami. Każda jednostka/postać zajmuje jedno takie pole. Do dyspozycji mamy ataki, które zadają obrażenia konkretnemu celowi lub ranią wszystkich znajdujących się w zasięgu rażenia. Nowych, coraz lepszych umiejętności wyuczamy się zdobywając kolejne poziomy doświadczenia. Same zdolności także mogą poza tym rosnąć w siłę, co zależne jest od częstotliwości ich używania.

Z pierwszej części serii powraca Item World, który pozwalał (i nadal pozwala) na usprawnianie posiadanych przedmiotów. Gracz może sobie jakiś wybrać z inwentarza i następnie przenieść się do jego świata, gdzie bierze udział w losowo generowanych bitwach. Ich poziom trudność zależny jest od jakości ekwipunku. Wraca też motyw z parlamentem, który reguluje nasze poczynania, np. dostęp do niektórych map. Członków Dark Assembly można przekupić lub toczyć z nimi boje.

W Disgaea 2 PC dostępny jest content z wersji wydanej w późniejszym czasie na PSP. W przypadku fabuły dochodzą trzy nowe postacie znane z Disgaea 3: Absence of Justice (Mao, Raspberyl i Mr. Champloo) oraz epizody skupiające się na perypetiach Axela. Gameplay także zapożycza pewne rzeczy z trzeciej części cyklu. Oprócz nowych technik i czarów jest to mechanika Magichange, dzięki której potwory mogą przemieniać się w bronie umożliwiając tym samym swym posiadaczom odpalanie potężnych ataków.

Nowością na PC jest zmodyfikowany interfejs oraz trzy nowe grywalne postacie - Dark Eclair, Gig oraz Miabel.

Wideo - Disgaea 2 PC

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper