Diablo III Eternal Collection

Diablo III Eternal Collection

7,9
83 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PS4 7.6
XONE 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
47.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
27.06.2018
Europa:
27.06.2018
Polska:
27.06.2018
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
47.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
27.06.2018
Europa:
27.06.2018
Polska:
27.06.2018

Recenzja redakcji

Diablo 3: Eternal Collection – recenzja gry. Najlepiej na Nintendo Switch
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Diablo 3: Eternal Collection – recenzja gry. Najlepiej na Nintendo Switch
NS

Diablo III Eternal Collection - opis gry

Diablo III Eternal Collection to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez firmę Blizzard Entertainment. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz -- nieco później -- na Nintendo Switch.

Diablo III Eternal Collection to specjalne wydanie gry action-RPG Diablo III, które oferuje podstawową kampanię oraz wszystkie popremierowe rozszerzenia, jak Reaper of Souls czy Rise of the Necromancer. Do wersji na Nintendo Switch dodano także specjalny ekwipunek z serii The Legend of Zelda oraz możliwość grania we czterech przy jednej konsoli.

Dalsza część tekstu pod wideo

Diablo III

Główne założenia nie uległy zmianie. Dwadzieścia lat po wydarzeniach przedstawionych w Diablo II kometa spada na katedrę w Starym Tristram - tę samą, której podziemia przeczesywaliśmy w części pierwszej. Zadaniem gracza jest zbadać tajemnicze zjawisko i jego skutki pod postacią m.in. przywróconych do życia umarlaków. Na swojej drodze spotka postacie znane z poprzednich odsłon (np. Deckard Cain), a także zupełnie nowych, wzbogacających uniwersum bohaterów. Całą historię podzielono ogólnie na cztery akty.

W Diablo III sami tworzymy własną postać wybierając jej płeć i profesję. Do wyboru są barbarzyńca, mnich, łowca demonów, szaman i czarownik. Sedno rozgrywki to eksploracja lochów, w których wyrzynamy rozmaitych przeciwników, od umarlaków po prawdziwe demony, oraz zgarniamy porozrzucane po kątach skarby. W przeciwieństwie do np. miast pomieszczenia w dungeonach generowane są losowo, dzięki czemu nie musimy za każdym razem biegać po identycznie wyglądających korytarzach.

Każda z profesji posiada specyficzny dla siebie zestaw umiejętności, które podzielić można na kilka rodzajów. Skille odblokowuje się wraz z kolejnymi poziomami doświadczenia i można je modyfikować runami, co owocuje nadaniem atakowi nowych właściwości lub doprowadza do wzrostu statystyk..

Inny aspekt dodający głębi systemowi walki to liczny ekwipunek. W Diablo III mamy na niego kilkanaście slotów odpowiadającym przeważnie różnym częściom ciała. Każdy rodzaj sprzętu w pewien sposób wpływa na atrybuty podopiecznego, toteż wymaga się od nas, by regularnie nim żonglować. Wyposażenie zdobywamy w sklepach, dungeonach, możemy je również stworzyć samemu. Personalizacja postaci miewa jednak poza tym także wymiar czysto estetyczny - twórcy udostępnili bowiem barwniki, dzięki którym zmieniamy kolor noszonego żelastwa.

Rozszerzenia

Wydane po premierze rozszerzenia wprowadziły szereg nowości, jak nowe postacie (Krzyżowiec, Nekromanta), piąty akt, tryb przygodowy, nowe moce oraz ulepszony system generowania przedmiotów.  

Wideo - Diablo III Eternal Collection

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper