Evil West

Evil West

6,9
26 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.6
XSX|S 7.3
PC 7.2
PS4 6.5
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Flying Wild Hog
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.11.2022
Europa:
22.11.2022
Polska:
22.11.2022
Producent:
Flying Wild Hog
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
14 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.11.2022
Europa:
22.11.2022
Polska:
22.11.2022

Recenzja redakcji

Evil West_okladka
Maciej Zabłocki

Maciej Zabłocki

7.0
Evil West - recenzja gry. Kombinacja God of War i The Order w polskim wydaniu
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Evil West - opis gry

Evil West to gra akcji z widokiem perspektywy trzeciej osoby, za produkcję której odpowiadało studio Flying Wild Hog, a wydaniem zajmuje się Focus Home Interactive. Tytuł ukaże się na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Fabuła - Evil West

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Mamy tu do czynienia z jego alternatywną wersją wzbogaconą o elementy fantastyczne. Evil pozwala nam wejść w buty mocno nieokrzesanego Jesse Rentiera, czyli jednego z najlepszych agentów tajnej organizacji do zwalczania stworów i wampirów na amerykańskim pograniczu. Historia kręci się wokół wampirzego spisku, który Rentier będzie musiał powstrzymać.

Rozgrywka - Evil West

Evil West to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do pokonywania liniowych lokacji i eliminowania naprzykrzających się nieprzyjaciół. Gra jest zasadniczo bardzo liniowa i wypełniona niewidzialnymi ścianami i ograniczeniami z każdej strony. Nieco bardziej otwarte przestrzenie pojawiają się głównie wtedy, gdy wyskakuje na nas kilkunastu wrogów. Rentier potrafi się samodzielnie wspinać czy przeskakiwać przez przeszkody, ale tylko i wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych i wyraźnie oznaczonych.

Twórcy przygotowali szereg znanych mechanik, ale ozdobionych bardzo ładnymi animacjami. Niczym w God of War, możemy podejść do małej skrzyni i znaleźć w niej złoto (nawet wyciąganie go jest bardzo podobne do zachowania Kratosa), albo odnaleźć wielki kufer w którym ukryta będzie jakaś zaleta (do nich przejdziemy za moment). Wielokrotnie czeka na nas wspinanie się, schodzenie z różnych półek skalnych czy przechodzenie pod zawalonymi elementami otoczenia. Tu i ówdzie postawiono także wielkie skrzynie z dynamitem, które możemy rozbić, by ranić w ten sposób wrogów (korzystać możemy też czasami z innych elementów otoczenia). Rentier dysponuje kilkoma giwerami, w tym rewolwerem, strzelbą czy karabinem, a każdy z nich ma nieco inne właściwości i siłę rażenia. Strzał z obrzyna potrafi ranić lub nawet skasować kilku wrogów jednocześnie, a karabin przyda się do poskromienia latających wrogów. 

W Evil West twórcy zaimplementowali system rozwoju. Wraz z postępami nasz podopieczny zdobywa nowe poziomy doświadczenia, co pozwala odblokowywać dodatkowe umiejętności.

Twórcy udostępnili także tryb kooperacji.

Wideo - Evil West

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper