Grimvalor

Grimvalor

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Direlight
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
10.10.2018
Europa:
10.10.2018
Producent:
Direlight
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
10.10.2018
Europa:
10.10.2018

Grimvalor - opis gry

Grimvalor to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez studio Direlight. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych oraz konsoli Nintendo Switch.

Fabuła - Grimvalor

Narracja Grimvalor czerpie inspiracje z gier japońskiego studia From Software, a zwłaszcza serii Dark Souls. Fabuła, ogólnie rzecz biorąc, nie jest tu na pierwszym planie. Produkcja Direlight pozwala nam się wcielić w zwiadowcę (do wyboru kobieta bądź mężczyzna), który trafia do zrujnowanego królestwa Vallaris. Jego (lub jej) zadaniem jest dowiedzieć się prawdy o tym, co doprowadziło do katastrofy niegdyś potężnego królestwa.

Rozgrywka - Grimvalor

Pod względem rozgrywki Grimvalor najbliżej do gier z serii Castlevania. Podczas zmagań bohater lub bohaterka przemierza ruiny Vallaris próbując poznać historię królestwa. Gra jest zasadniczo dwuwymiarowa, choć lokacje i modele postaci są trójwymiarowe. Nasza postać już na początku posiada kilka przydatnych zdolności: podwójny skok, możliwość odbijania się od ścian czy dash, który pozwala nie tylko szybciej przemieszczać się z miejsca na miejsce, ale też unikać ataków nieprzyjaciół. Jeśli chodzi o zdolności ofensywne, dysponuje dwoma podstawowymi atakami.

Oprócz tego w grze zaimplementowano także system rozwoju. Pokonani przeciwnicy pozostawiają po sobie kawałki dusz, którymi możemy usprawniać zdolności postaci w specjalnie do tego celu wyznaczonych miejscach. Co warto przy tym dodać, potencjał podopiecznego/podopiecznej można też usprawniać ekwipunkiem: broniami, zbrojami, akcesoriami.

Gra składa się z aktów, które wieńczą starcia z bossami. Struktura Grimvalor nie jest przy tym liniowa - lokacje można eksplorować, a nie tylko brnąć przed siebie w jednym kierunku.

Wideo - Grimvalor

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper