Gravity Crash Ultra

Gravity Crash Ultra

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Just Add Water
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
12.08.2014
Europa:
12.08.2014
Producent:
Just Add Water
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Premiery
Świat:
12.08.2014
Europa:
12.08.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Gravity Crash Ultra (PS Vita)
7.0
Recenzja: Gravity Crash Ultra (PS Vita)

Gravity Crash Ultra - opis gry

Gravity Crash Ultra to kosmiczna strzelanina 2D zrealizowana w staroszkolnym stylu i stworzona przez studio Just Add Water na PS Vita. Jest to udoskonalona wersja gry Gravity Crash znanej z PlayStation 3.

Rozgrywka stanowi ukłon w kierunku strzelanin z lat 80., kiedy wektorowa grafika była szczytem marzeń. W grze kierujemy mały statkiem kosmicznym, niszczymy wrogie pojazdy i zbieramy tony różnokolorowego badziewia (w tym paliwo niezbędne do samego lotu). Co jakiś czas trzeba także ratować rozbitków oraz walczyć z ogromnymi bossami. Wszystko to pociągnięte jest  neonowymi efektami świetlnymi i ultrapłynną animacją, śmigającą w 60 klatkach.

Całość składa się z 30 poziomów podzielonych na 6 planet Układu Słonecznego, ale ukończenie ich daje tak naprawdę przedsmak gry właściwej.  Gracze mają okazję zwiedzić powszechnie planet jak i podziemne labirynty, korzystając z różnego rodzaju broni. Ważną rolę odgrywa tu także grawitacja.

Tytuł charakteryzuje się prostą, wektorowa grafiką, jednak w wersji na PS Vita możemy zobaczyć nowe efekty graficzne. Gra śmiga w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 960x544. Na graczy czeka ponad 40 poziomów, w tym 7 zupełnie nowych, stworzonych z myślą o przenośnej konsoli Sony. Zremiksowano także na nowo ścieżkę dźwiękową oraz dodano nową broń. Zdobyte doświadczenie w kampanii można wykorzystać, tworząc własne etapy w dostępnym edytorze, a następnie w myśl zasady "Play, Create & Share", dzielić się nimi w Sieci i sprawdzać dzieła innych graczy. w wersji Ultra dodano nową opcję sterowania, która wyłącza grawitację - czyli w zasadzie motyw przewodni zabawy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Gravity Crash Ultra

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper