Velocity 2X

Velocity 2X

7,0
52 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.0
PS4 6.8
XONE -
PS Vita 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
FuturLab
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
02.09.2014
Europa:
02.09.2014
Producent:
FuturLab
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Platformowa
Śr. czas:
8 godzin
Premiery
Świat:
02.09.2014
Europa:
02.09.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Velocity 2X (PS4)
9.0
Recenzja: Velocity 2X (PS4)
PS4

Velocity 2X - opis gry

Velocity 2X to hybryda dwuwymiarowej scrollowanej strzelaniny z platformówką, stworzona w 2014 na PS Vita i PlayStation 4 przez studio FuturLab. Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, w grze przemierzamy futurystyczny labirynt na pokładzie statku kosmicznego. Gra w 2015 roku trafiła na Xboksa One i komputery osobiste.

Na pierwszy rzut oka gra wygląda jak klasyczny przedstawiciel scrollowanych strzelanin. Takich, w których lecimy w górę ekranu i naparzamy do wszystkiego, co się rusza. Pozory jednak mylą - dzieło Futurlab mocno się od nich różni. Przede wszystkim kierowany pojazd ma możliwość teleportowania się. W dowolnej chwili wciskamy przycisk i z pomocą celownika wskazujemy miejsce, gdzie mamy zamiar przenieść statek (dla wygody można też stuknąć w ekran). Tym sposobem możemy pojawić się w miejscu nieosiągalnym drogą konwencjonalną, ominąć chmarę nacierających wrogów czy przeskoczyć do sąsiedniego tunelu oddzielonego ścianą. 
Dalsza część tekstu pod wideo
 
Mamy również możliwość przyspieszenia tempa przewijania obrazu oraz stawiania portali, do których w każdej chwili da się powrócić. Jest to niezwykle przydatny bajer, bo niekiedy otwarcie pewnych stref następuje dopiero pod koniec etapu - wówczas jednym pacnięciem wracamy na sam początek levelu i łykamy brakujące znajdźki. Największą nowością, jaką niesie ze sobą sequel, jest możliwość wcielenia się w blondynkę. W trakcie lotu mamy możliwość zaparkowania statku w występujących gdzieniegdzie bazach kosmicznych i w mgnieniu oka kontynuowania zabawy z udziałem uzbrojonej po zęby panienki. Rozgrywka przypomina wówczas chodzone naparzanki 2D pokroju Metroida czy Turricana. Dziewczyna posiada podobny zestaw zdolności, co pojazd kosmiczny (teleporty, giwery) i zwykle jej celem jest wyłączenie wszelkich barier blokujących dalszą drogę w przestrzeni kosmicznej.

Tytuł śmiga w 60 klatkach na sekundę na obu systemach, a w przypadku PS4 obsługuje tryb 1080p. Oprawa wizualna również przeszła spory lifting w stosunku do poprzednika i prezentuje się milej dla oka. W grze brakuje trybów multiplayerowych. 

Wideo - Velocity 2X

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper