Yakuza 3

Yakuza 3

8,1
92 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
CS1 Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona,   Otwarty świat
Śr. czas:
44 godzin
Premiery
Świat:
26.02.2009
Europa:
12.03.2010
Polska:
12.03.2010
Producent:
CS1 Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Bijatyka chodzona,   Otwarty świat
Śr. czas:
44 godzin
Premiery
Świat:
26.02.2009
Europa:
12.03.2010
Polska:
12.03.2010

Recenzja redakcji

Recenzja: Yakuza 3 (PS3)
7.5
Recenzja: Yakuza 3 (PS3)

Yakuza 3 - opis gry

Yakuza 3 to gra akcji z otwartym światem, będąca trzecią częścią serii spod dłuta CS1 Team i pierwszą dedykowaną konsoli PlayStation 3. Gra ukazała się w Japonii w styczniu 2009 roku, ale w związku początkowymi problemami z lokalizacją gry na język angielski, gracze z pozostałych regionów mogli w nią zagrać dopiero ponad rok później.

Akcja trzeciej Yakuzy rozgrywa się niedługo po zakończeniu wydarzeń z „dwójki”. Kazuma Kiryu, były przywódca klanu Tojo, prowadzi sierociniec na Okinawie. Tymczasem w Tokyo postrzelony zostaje aktualny lider mafijnej rodziny, przyjaciel Kiryu, Daigo Dojima. Co najbardziej motywuje Kazumę do działania, to fakt, że człowiek, który ranił Daigo do złudzenia przypomina Shintaro Fumę - przybranego ojca głównego bohatera, który nie żyje od dobrych kilku lat. Aby wyjaśnić tę zagadkę, Kiryu tymczasowo opuszcza dzieci z sierocińca i wraca do Kamurocho, gdzie czeka go znacznie więcej niespodzianek.

Dalsza część tekstu pod wideo

Yakuza 3 jest trzecioosobową grą akcji, umiejscowioną w częściowo otwartym świecie. Uogólniając, gracz przez większą część gry spędza czas na robieniu trzech czynności: walce, eksploracji miasta oraz wykonywaniu opcjonalnych zadań. Aby popchnąć fabułę do przodu wystarczy oczywiście wypełniać tylko te misje, które mają wpływ na rozwój historii. Nieodłącznym elementem podczas spaceru po Kamurocho/Okinawie są starcia z gangsterami. Zostajemy wówczas przeniesieni na zamkniętą arenę, gdzie wykorzystując kończyny oraz elementy otoczenia bijemy oponentów. System walki jest intuicyjny i nie pozbawiony głębi, pozwalając nam zdecydować, w jakim kierunku chcemy rozwijać umiejętności bohatera. Multum opcjonalnych zadań to m.in. randki z hostessami, gra w golfa, rzutki, kręgle i wiele więcej.

W związku z przesiadką z PlayStation 2 na PlayStation 3, Sega opracowała silnik graficzny Magical V-Engine, który pozwala na bardzo szczegółowe odwzorowanie twarzy aktorów. Większość miejscówek atakuje wzrok fotorealizmem, jednak animacja postaci oraz liczne niewidzialne ściany obniżają wartość techniczną Yakuzy 3. Gra dostępna jest tylko w japońskiej wersji językowej z angielskimi napisami, dzięki czemu można podziwiać oryginalne głosy aktorów z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Wideo - Yakuza 3

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper