Grand Ages: Medieval

Grand Ages: Medieval

5,9
7 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
PS4 5.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gaming Minds Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
25.09.2015
Europa:
25.09.2015
Polska:
25.09.2015
Producent:
Gaming Minds Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
25.09.2015
Europa:
25.09.2015
Polska:
25.09.2015

Grand Ages: Medieval - opis gry

Grand Ages: Medieval to strategia czasu rzeczywistego (RTS) wyprodukowana przez Gaming Minds Studios i wydana przez Kalypso na komputery osobiste (Windows, Linux, Mac OS X) oraz na PlayStation 4. Tytuł był kontynuacją Grand Ages: Rome.

W odróżnieniu od poprzedniej części, która na blat brała czasy starożytnego Rzymu, tutaj mamy do czynienia ze średniowieczem. Zmagania zaczynamy konkretnie rzecz biorąc w XI wieku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Grand Ages: Medieval posiada dwa główne warianty rozgrywki. Pierwszy to fabularna kampania, drugi z kolei to “free mode”, w którym mamy większą swobodę działania. Ten pierwszy to bardziej swego rodzaju tutorial wprowadzający nas w meandry gameplayu. Pozwala nam on się wcielić w niejakiego Leona Versseliosa, młodego władcę małego państwa ze środkowej Europy, który otrzymuje szansę wykazania się po śmierci ojca. W pewnych kluczowych momentach perypetie Versseliosa przedstawiają cutscenki, a po zakończeniu jego zmagań, czyli mniej więcej po kilkunastu godzinach, możemy kontynuować rozwój kraju.

Główne danie serwowane przez Gaming Minds Studios to jednak wspomniany “free mode”. W nim tworzymy własną postać i wybieramy lokację, w której zaczniemy. Na samym starcie dysponujemy niewielką osadą i staramy się zbudować na tych podstawach potęgę. Tryb oferuje więcej wolności niż kampania fabularna - więcej możliwości w kwestii tego, jak podchodzimy do handlu, działań wojennych, zawiązywania sojuszów, radzenia sobie z opozycją itd. itp. Oprócz tego, nie licząc zagadnień związanych z wojną i ekonomią, problem stanowią też żywioły natury.

Grand Ages: Medieval posiada ponadto tryb multiplayer.

Wideo - Grand Ages: Medieval

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper