DNF Duel

DNF Duel

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
PC 6.0
PS4 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.06.2022
Europa:
28.06.2022
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.06.2022
Europa:
28.06.2022

DNF Duel - opis gry

DNF Duel to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez Arc System Works we współpracy z Neople i Eighting. Gra jest spin-offem popularnego (zwłaszcza na rynkach azjatyckich) Dungeon Fighter Online. 

Rozgrywka - DNF Duel

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry rozgrywa się w uniwersum znanym z Dungeon Fighter Online. Produkcja Arc System Works posiada tryb fabularny, zaś roster (przynajmniej na premierę) składa się z szesnastu postaci (piętnastu podstawowych i jednej do odblokowania) bazujacych na klasach/profesjach z pierwowzoru, takich jak Grappler czy Berserker (wszyscy dysponują rzecz jasna unikatowym wachlarzem. Każda z nich ma oczywiście swój wątek, choć wszystkie się na pewien sposób przeplatają.

DNF Duel przywodzi na myśl inne dwuwymiarowe bijatyki Arc System Works, choć w tym przypadku sterowanie jest uproszczone. W praniu przypomina ono trochę serię Super Smash Bros. – ataki odpalamy tu wciskając przycisk i kierunek. Zwykłe ataki możemy stosować bez ograniczeń, specjale wymagają natomiast zużycia MP (jego wskaźnik widoczny jest pod paskiem energii). Ich nadużywanie może jednak sprawić, że podopieczny/podopieczna wejdzie w stan wyczerpania, co spowolni regenerację MP i obniży siłę na pewien czas. 

Na uwagę zasługują dwie mechaniki: Conversion i Awakening. Ta pierwsza umożliwia zregenerowanie części MP, druga daje nam natomiast szansę odpalenia potężnego ataku po utracie 70 proc. paska energii.

Poza trybem fabularnym, w którym mamy dostęp także do encyklopedii z kluczowymi informacjami nt. uniwersum, DNF Duel oferuje też Arcade (serię walk bez fabuły) czy multiplayer.

Wideo - DNF Duel

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper