Gran Turismo (PSP)

Gran Turismo (PSP)

Ocena wg platformy:

PSP 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Polyphony Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.10.2009
Europa:
01.10.2009
Polska:
01.10.2009
Producent:
Polyphony Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.10.2009
Europa:
01.10.2009
Polska:
01.10.2009

Gran Turismo (PSP) - opis gry

Gran Turismo jest grą wyścigową wyprodukowaną przez japońskie studio Polyphony Digital i wydaną przez Sony w październiku 2009 roku na konsolę PlayStation Portable. GT jest pierwszą odsłoną serii, która ukazała się na handhelda. Pierwotnie gra miała towarzyszyć premierze PSP w 2006 roku, jednak ze względu na rozpoczęcie prac nad piątą odsłoną projekt musiał poczekać.

Model jazdy w przenośnym Gran Turismo nie różni się praktycznie od tego, co gracze pamiętają GT3 czy GT4, choć jest nieco bardziej arcade'owy, gdyż praktycznie każdy samochód można opanować bez większych problemów. Podobnie jak w każdej odsłonie serii Polyphony Digital, w GT jeździ się bardzo przyjemnie, a różnice pomiędzy kolejnymi samochodami są wyczuwalne. Pewnym problemem dla bardziej doświadczonych osób może okazać się sztuczna inteligencja przeciwników, która na przestrzeni kilku lat praktycznie nie posunęła się do przodu. Oponenci dalej jeżdżą jak po sznurku, choć przy każdym wyścigu gracz może włączyć optymalną linię przejazdu i konsolowi przeciwnicy starają się jej trzymać. Istotną różnicą w porównaniu do poprzednich części jest to, że na PlayStation Portable można ścigać się z zaledwie trzema kierowcami.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Polyphony przygotowało dwa tryby dla pojedynczego gracza: Driver Challenges oraz Single Player. Ten drugi to po prostu inaczej nazwane Single Race, czyli możliwość przejechania się po każdej trasie w jednej z trzech opcji: standardowy wyścig, Time Trial oraz Drift Challenge. Wygrywanie w trybie Single Player nie niesie ze sobą niczego oprócz dodatkowych pieniędzy oraz możliwości uzyskania wejścia do kolejnych klas, aż do rangi „S”. Drift Challenge jest z kolei tym, co mogliśmy wcześniej oglądać w Gran Turismo 5: Prologue, gdzie system premiuje poślizgi na zakrętach i nagradza za to punktami. Driver Challenges to druga połowa trybu dla jednego gracza i, jak sama nazwa wskazuje, oddaje w jego ręce konkretne zadania do zaliczenia. W praktyce przypomina to zdobywanie licencji z poprzednich części. Oprócz opcji singlowych, twórcy uwzględnili także multiplayer (tylko Ad-Hoc). W dodatku gracze mogą dzielić się między sobą zdobytymi w czasie wyścigów samochodami.

 

Oprawa graficzna w Gran Turismo nie powala na kolana, choć i tak jest to jedna z lepiej wykonanych gier wyścigowych na PSP. GT działa w sześćdziesięciu klatkach na sekundę i bardzo rzadko zwalnia. Soundtrack wydaje się słabszy niż w poprzednich częściach, choć - jak zwykle - świetnie oddano odgłosy pracy silników.

Wideo - Gran Turismo (PSP)

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper