Ridge Racer

Ridge Racer

7,4
42 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
12.12.2004
Europa:
01.09.2005
Polska:
01.09.2005
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
12.12.2004
Europa:
01.09.2005
Polska:
01.09.2005

Ridge Racer - opis gry

Ridge Racer to arcadowa gra wyścigowa wydana na konsolkę PlayStation Portable 12 grudnia 2004 roku. Tytuł ten jest pierwszą częścią serii, jaka ukazała się na PSP, a odpowiada za niego Namco.

Identycznie jak w innych odsłonach serii Ridge Racer, także i tutaj model jazdy jest bardzo zręcznościowy i daleko mu do symulatora. Samochody zawarte w grze nie są oparte na licencjach, a ich liczba wynosi ponad 50. Wszystkich tras jest z kolei 20, w tym cztery zupełnie nowe. Gracz pokonując konkurentów podczas wyścigu, z czasem odblokowuje kolejne pojazdy oraz trasy. Podczas zabawy można korzystać z Nitro, o ile zbiorniki są już napełnione. Osiąga się to poprzez odpowiednie driftowanie autem na zakrętach. Kontrolowany poślizg jest bardzo wskazany bowiem włączone Nitro znacznie zwiększa prędkość auta i tym samym szanse na zwycięstwo. Dla osób o wysokich zdolnościach manualnych twórcy przygotowali bonusy w postaci specjalnych samochodów.
Dalsza część tekstu pod wideo
 
Tryby rozgrywki to standard w grach tego typu. W Ridge Racer można znaleźć między innymi Time Trial czy World Tour, gdzie gracz bierze udział w sekwencji następujących po sobie wyścigów. Za pomocą Wi-Fi można wziąć też udział w zabawie wieloosobowej maksymalnie do 8 osób. Graficznie Ridge Racer prezentuje się znakomicie jak na możliwości PSP i pod tym względem należy do czołówki gier tego typu na tę konsolę. Animacja jest płynna, a trasy oraz bolidy wyglądają bardzo dobrze. Strona audio też stoi na poziomie, wszelakie odgłosy są dobrze zrealizowane, a dopingujące pokrzykiwania komentatora w czasie zabawy spełniają swoją rolę. Ridge Racer spotkało się z pozytywnym przyjęciem w branży i zdecydowanie stanowi jeden z lepszych tytułów, jaki można spotkać na przenośnym PlayStation.

Wideo - Ridge Racer

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper