Formula One 2001

Formula One 2001

7,2
13 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.2
PSone 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Studio Liverpool
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.04.2001
Europa:
20.04.2001
Producent:
Studio Liverpool
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.04.2001
Europa:
20.04.2001

Formula One 2001 - opis gry

Formula One 2001 to gra poświęcona zawodom Formuły 1. Tytuł okazał się na konsolach PlayStation i PlayStation 2. Za produkcję poszczególnych wersji odpowiadało Studio 33 i Studio Liverpool, a za wydanie Sony Computer Entertainment.

W produkcji Sony otrzymujemy do wyboru jedenaście bolidów i dwudziestu dwóch kierowców, którzy startowali w zawodach F1 w 2001 roku. Dostępne ekipy to Ferrari, McLaren, Williams, Benetton, BAR, Jordan, Arrows, Sauber, Jaguar, Minardi i Prost.

Gra posiada cztery warianty rozgrywki. Jest to Test Drive, w którym możemy przetestować ustawienia wybranego bolidu na wybranym torze, Single Race, pojedynczy szybki wyścig, który można rozegrać w singlu lub multiplayerze (maksymalnie dwóch graczy), Time Attack, czyli jazda na czas, oraz najważniejszy - Championship. W Championship możemy rozegrać cały sezon składający się z siedemnastu wyścigów odbywających się na istniejących w rzeczywistości torach (a każdy tor został odwzorowany z jak największym przywiązaniem do szczegółów). Zaczynamy oczywiście od kwalifikacji, podczas których próbujemy wykręcić jak najlepszy czas, od czego zależy pozycja na starcie, a potem startujemy we właściwych zawodach. Zajęcie miejsca w czołówce pozwala nam zdobyć punkty, a żeby zdobyć mistrzostwo świata musimy ich zgromadzić na koniec sezonu więcej niż rywale.

Pomiędzy kolejnymi wyścigami gra daje nam możliwość grzebania przy samochodzie. Opcji jest całkiem sporo - wpłynąć możemy między innymi na ustawienia hamulców, skrzyni biegów, kół, a także na aerodynamikę bolidu i zawartość baku, co sprawia, iż w Formula One 2001 pojawia się pewien aspekt strategicznego planowania naszych startów.

W grze nie brakuje też systemu zniszczeń, przez które możemy zakończyć wyścig przedwcześnie.

Wideo - Formula One 2001

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper