Formula One 2002

Formula One 2002

7,7
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE Studios Liverpool
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.11.2002
Europa:
01.11.2002
Producent:
SCE Studios Liverpool
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.11.2002
Europa:
01.11.2002

Formula One 2002 - opis gry

Formula One 2002 to gra wyścigowa wyprodukowana przez Studio Liverpool i wydana przez Sony Computer Entertainment. Tytuł, w odróżnieniu od poprzedniej edycji, która ukazała się na PlayStation i PlayStation 2, trafił tylko na PS2.

Formula One 2002 (nie mylić z F1 2002 autorstwa Electronic Arts) to kolejna odsłona serii, której pierwsza część ukazała się w połowie lat 90. na PlayStation (i odpowiadało za nią studio Bizarre Creations). Gra może się oczywiście pochwalić licencją, co sprawia, że pojawiają się w niej kierowcy, zespoły i tory z sezonu 2002, w tym nowy wówczas Hockenheim.

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki. Jest to Quick Race, czyli szybki wyścig, Time Attack, tj. jazda na czas, Arcade, szybki wyścig z bardziej zręcznościowym i mniej wymagającym modelem jazdy (choć bolidy dysponują wskaźnikiem zniszczeń, dlatego nie możemy rozbijać się po torze bez konsekwencji), Arcade Season, czyli to samo co wcześniej, tyle że rozgrywamy cały sezon, multiplayer dla maksymalnie dwóch osób oraz najważniejszy tryb Simulation.

Simulation pozwala nam rozegrać cały sezon, starając się dostarczyć możliwie jak najbardziej realistycznych doznań. Jeszcze przed rozpoczęciem wyścigu możemy wziąć udział w sesji treningowej i kwalifikacjach, które zadecydują o pozycji przed właściwymi zawodami, a jeśli będzie trzeba, pogrzebać w ustawieniach samochodu, by osiągnąć lepsze rezultaty. W tym kontekście warto dodać, że twórcy przygotowali trzy stopnie trudności oraz opcję umożliwiającą przejechanie pełnej liczby okrążeń (jak w prawdziwym wyścigu F1).

Co warto dodać na marginesie, do gry dołączana była płyta DVD zawierająca materiał video o poprzednim sezonie Formuły 1.

Wideo - Formula One 2002

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych