Giraffe and Annika

Giraffe and Annika

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Atelier Mimina
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
18.02.2020
Europa:
18.02.2020
Producent:
Atelier Mimina
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
18.02.2020
Europa:
18.02.2020

Giraffe and Annika - opis gry

Giraffe and Annika to gra action-adventure wyprodukowana przez niezależne studio Atelier Mimina. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach, a później trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Główną bohaterką gry jest tytułowa Annika, która pewnego dnia budzi się na tajemniczej wyspie Spica. Okazuje się, że dziewczyna kompletnie nie pamięta tego, jak się na niej znalazła. Jeszcze dziwniejsze jest zaś to, że okoliczni mieszkańcy zdają się ją świetnie znać. Jedną z takich osób jest chłopak o imieniu Giraffe, który wpada na pomysł, by Annika odnalazła trzy kryształy, tj. fragmenty gwiazd, mogące jej pomóc w odkryciu prawdy o sobie i o otoczeniu, w którym się znalazła.

Podczas zmagań eksplorujemy świat i zaglądamy do dungeonów, w których ukryte zostały wspomniane kryształy. W odróżnieniu jednak od wielu innych gier action-adventure tutaj nasza podopieczna nie potrafi walczyć. Zamiast tego musi ona omijać przeciwników lub blokować ich atak. Jedyny wyjątek stanowią starcia z bossami, w trakcie których mamy do czynienia z rytmiczną minigierką (w ich kontekście warto wspomnieć o stopniach trudności i punktach; jeśli dobrze nam pójdzie, odblokujemy nowe ilustracje).

Z czasem Annika zyskuje nowe zdolności, które pozwalają jej dostać się do nowych miejsc. Nie są to jednak żadne supermoce, tylko umiejętności, jakimi mogłaby się posługiwać zwykła dziewczyna w wieku głównej bohaterki, jak chociażby pływanie.

Oprócz eksplorowania dungeonów w grze znaleźć możemy także questy polegające zwykle na dostarczeniu przedmiotów odpowiednim osobom. Na wyspie ukryte są również znajdźki odblokowujące bonusową zawartość. 

Całą grę można ukończyć w mniej więcej pięć godzin.  

Wideo - Giraffe and Annika

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper