Dragon Ball Z: Kakarot

Dragon Ball Z: Kakarot

7,9
58 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.2
PS4 7.9
XONE 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
CyberConnect2
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
45.5 godzin
Premiery
Świat:
16.01.2020
Europa:
17.01.2020
Polska:
17.01.2020
Producent:
CyberConnect2
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
45.5 godzin
Premiery
Świat:
16.01.2020
Europa:
17.01.2020
Polska:
17.01.2020

Recenzja redakcji

Dragon Ball Z: Kakarot - recenzja gry. Spełnienie marzeń widzów RTL 7
8.0
Dragon Ball Z: Kakarot - recenzja gry. Spełnienie marzeń widzów RTL 7
PC PS4 XONE

Dragon Ball Z: Kakarot - opis gry

Dragon Ball Z: Kakarot to gra action-RPG wyprodukowana przez japońskie studio CyberConnect2 i wydana przez Bandai Namco. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4 i Xbox One. Powstał on na podstawie znanej mangi autorstwa Akiry Toriyamy.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Dragon Ball Z: Kakarot to adaptacja mangi/anime Dragon Ball Z, w związku z czym gra koncentruje się na dobrze znanych historiach. W produkcji CyberConnect2 na blat wzięte zostają wszystkie najważniejsze sagi: saiyan, Frieza, Cell oraz Majin Buu. To jednak nie wszystko. W odróżnieniu od wielu poprzednich tytułów na podstawie tej popularnej marki tutaj większa uwagę poświęcono epizodom rozgrywającym się między najważniejszymi bitwami. Chodzi zarówno o te już znane historie, jak i zupełnie nowe wymyślone przez scenarzystów gry. Dla przykładu w Kakarot poznamy lepiej Androida 8, który mandze/anime pojawiał się sporadycznie. 

Z zupełnie nowych postaci pojawi się natomiast zaprojektowana przez Akirę Toriyamę Bonyu, była członki Ginyu Force, która opuściła oddział, ponieważ nie odpowiadały jej głupie pozy wykonywane stale przez towarzyszy broni.

Rozgrywka

Jako gra action-RPG Dragon Ball Z: Kakarot oferuje zręcznościowy i widowiskowy system walki oddający ducha anime, sporych rozmiarów świat i mnogość rozmaitych aktywności (począwszy od opcjonalnych questów a skończywszy na minigrach). Choć tytuł sugeruje skupienie się przede wszystkim na Goku, w rzeczywistości pokierujemy też poczynaniami innych bohaterów: Vegety, Gohana czy Piccolo.

System walki nie jest przesadnie skomplikowany, przypominając pod tym względem inne gry autorstwa CyberConnect2 stworzone na podstawie anime. Starcia mogą się toczyć na ziemi lub w powietrzu, a do dyspozycji mamy tutaj ataki podstawowe, specjalne (zużywające energię Ki, o której ilości informuje wskaźnik; użycie niektórych z nich może np. dodatkowo wymagać oddalenia się od przeciwnika), blok, unik itd. Niekiedy w ich trakcie potowarzyszą nam też pomocnicy, 

CC2 nie omieszkało zaimplementować systemu rozwoju. Potencjał podopiecznego można rozwijać na kilka sposobów. Gromadzenie doświadczenia to jedna i zarazem najbardziej standardowa metoda, ale oprócz niej jest też spożywanie posiłków poprawiających parametry, uczestnictwo w treningach lub eksplorowanie świat, co pozwala czasami natknąć się na rzeczy mogące w jakiś sposób poprawić zdolności bohatera. Aby jednak trzymać się wiernie dragonballowego kanonu, dostęp do niektórych umiejętności, jak Kaioken czy transformacja w Super Saiyana, zależny będzie od postępów poczynionych w głównym wątku. 

Świat Dragon Ball Z: Kakarot nie jest otwarty. Składa się z pomniejszych regionów, do których możemy zaglądać (nie wszystkie są jednak odblokowane od razu). Oprócz walki i eksploracji nie brakuje w nim również pobocznych aktywności typu bejsbol (odbijanie piłek), łowienie ryb czy zdawania egzaminu na prawo jazdy. 

Wideo - Dragon Ball Z: Kakarot

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper