Giga Wrecker

Giga Wrecker

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
06.02.2017
Europa:
06.02.2017
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Premiery
Świat:
06.02.2017
Europa:
06.02.2017

Recenzja redakcji

Giga Wrecker Alt. - recenzja gry. Cegłówką go!
7.0
Giga Wrecker Alt. - recenzja gry. Cegłówką go!
PS4 XONE NS PC

Giga Wrecker - opis gry

Giga Wrecker to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez japońskie studio Game Freak, twórców serii Pokemon. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach osobistych, a później trafił też na konsole.

Akcja gry rozgrywa się w dalszej przyszłości, kiedy świat został podbity przez złe roboty. Główną bohaterką gry jest Reika, która trzy ostatnie lata spędziła w więzieniu. W końcu zostaje ona uwolniona przez tajemniczą dziewczynę z białymi włosami, choć niedługo potem ta… odstrzeliwuje jej rękę, twierdząc, że to dla dobra ludzkości. Reika jest zmuszona uciekać przed próbującą ją zabić napastniczką i udaje się uratować, gdy napotyka równie tajemniczego lekarza. Ten wyposaża ją w ARCHE - mechaniczne ramię pozwalające manipulować gruzem.

Giga Wrecker łączy cechy różnych gatunków, choć produkcji Game Freak najbliżej do klasycznych dwuwymiarowych odsłon serii Metroid. Reika potrafi biegać, skakać, walczy z przeciwnikami, posługuje się swoim mechanicznym ramieniem, obsługuje terminale pozwalające otworzyć zamknięte przejścia, omija przeszkody itd. itp. Innymi słowy, ważna jest nie tylko eksploracja postapokaliptycznego świata, ale też rozwiązywanie łamigłówek i walka. Zagadki mogą polegać na przykład na manipulowaniu elementami otoczenia i odpadamy, by zbudować z nich most tudzież huśtającą się platformę (fizyka ma dla rozgrywki bardzo istotne znaczenie). Nowe graty do tego typu konstrukcji pozyskujemy niszcząc przeciwników bądź napotkane obiekty, a z czasem ARCHE otrzymuje nowe funkcje, dzięki którym zwiększają się nasze możliwości działania. Tu warto dodać, że pokierować rozwojem głównej bohaterki możemy sami, ponieważ twórcy zaimplementowali drzewko rozwoju.

Giga Wrecker Alt. wydany na konsolach oferował dodatkową zawartość: dwadzieścia nowych poziomów, nowe postacie pomagające nam podczas zabawy i tryb Ironman (będący wyższym stopniem trudności).

Wideo - Giga Wrecker

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper