Shantae: Risky's Revenge

Shantae: Risky's Revenge

7,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.7
NS 7.0
PC 8.0
Wii U 7.0
3DS 7.0
DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
WayForward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
04.10.2010
Europa:
11.02.2011
Producent:
WayForward
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
04.10.2010
Europa:
11.02.2011

Recenzja redakcji

Recenzja: Shantae: Risky's Revenge - Director's Cut (PS4)
7.5
Recenzja: Shantae: Risky's Revenge - Director's Cut (PS4)
PS4

Shantae: Risky's Revenge - opis gry

Shantae: Risky’s Revenge to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez WayForward Technologies. Tytuł ukazał się pierwotnie na NDS-a (w ramach oferty DSiWare), a później, jako wersja Director’s Cut, został przeniesiony też na inne sprzęty - PC, PlayStation 4, 3DS-a i Wii U.

Risky’s Revenge to druga odsłona serii Shantae. Tytułowa bohaterka po raz drugi ściera się z przywódczynią piratów Risky Boots, która tym razem odnajduje magiczną lampę i chce ‘odblokować’ jej moc. Zanim jednak to zrobi, musi znaleźć trzy pieczęcie. Shantae rzecz jasna nie może do tego dopuścić.

Pod względem rozgrywki mamy tu do czynienia z grą przywodzącą na myśl serię Metroid. Nasza podopieczna odwiedza różne lokacje unikając przeszkód i eliminując napotykanych przeciwników. Shantae posiada zwłaszcza dwie zdolności zasługujące na szczególną uwagę. Po pierwsze, potrafi smagać nieprzyjaciół swoimi włosami. Po drugie, może zmienić formę po wykonaniu stosownego tańca. Umożliwia to przeistoczenie się w słonia, małpę lub syrenę. Dzięki temu bohaterka zyskuje dostęp do nowych miejscówek. Oprócz tego można także kupować zaklęcia, do czego potrzebujemy świecidełek pozostawianych przez ubite przeszkadzajki.

Wersja Director’s Cut wprowadza nieco dodatkowej zawartości. Jest to między innymi system teleportów umożliwiający łatwiejsze poruszanie się pomiędzy dostępnymi w grze lokacjami (stworzony z myślą zwłaszcza o speedrunnerach), oraz tryb Magic Mode, w którym Shantae nosi kostium zmniejszający zużycie magii, ale jednocześnie posiada tylko połowę normalnej ilości energii.

Wideo - Shantae: Risky's Revenge

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper