Uncharted 2: Pośród złodziei

Uncharted 2: Pośród złodziei

Ocena wg platformy:

PS3 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Naughty Dog
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
13.10.2009
Europa:
16.10.2009
Polska:
16.10.2009
Producent:
Naughty Dog
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
13.10.2009
Europa:
16.10.2009
Polska:
16.10.2009

Recenzja redakcji

Recenzja: Uncharted 2: Among Thieves (PS3)
10.0
Recenzja: Uncharted 2: Among Thieves (PS3)

Uncharted 2: Pośród złodziei - opis gry

Uncharted 2: Among Thieves to przygodowa gra akcji stworzona przez studio Naughty Dog i wydana przez Sony na konsolę PlayStation 3 w październiku 2009 roku. Among Thieves jest drugą grą z serii Uncharted i bezpośrednim sequelem wydanego prawie dwa lata wcześniej Drake’s Fortune. „Dwójka” jest jedną z najwyższej ocenionych gier w historii.

Druga część przygód Nathan’a Drake’a rozpoczyna się sceną, w której ranny bohater próbuje wydostać się z wiszącego nad przepaścią pociągu. Następnie akcja przenosi graczy kilka dni wstecz... Nate’a odwiedzają dawny kolega, Harry Flynn, oraz jego partnerka w podróży, Chloe Frazer. Goście prezentują protagoniście artefakt, który naprowadza bohatera na szlak podróży słynnego Marco Polo. Aby odnaleźć zaginiony skarb słynnego podróżnika, bohaterowie muszą wejść w posiadanie pewnej lampy olejnej. W tym celu udają się do muzeum w Stambule, gdzie natrafiają na ślad tajemniczego kamienia Cintamani. Artefakt ten może okazać się narzędziem, które zmieni losy ludzkości. Na nieszczęście Nate’a i spółki, o krok wyprzedza ich zbrodniarz wojenny, Zoran Lazarevic.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w Among Thieves w stosunku do poprzednika niewiele się zmieniła, stanowiąc miks pełnej elementów platformowych gry z gatunku action/adventure oraz trzecioosobowego shootera. W czasie podróży Drake’a, gracz wykonuje przede wszystkim trzy czynności: walczy, rozwiązuje średnio skomplikowane zagadki logiczne oraz pokonuje sekwencje zręcznościowe. W stosunku do „jedynki”, rozbudowano bojowe możliwości bohatera. Teraz Nathan może eliminować przeciwników pozostając niezauważonym, jak również osłaniać się tarczą w czasie wymiany ognia. Momenty, w których gra poddaje próbie naszą zręczność, pełne są sekwencji Quick Time Events, potęgujących wrażenie uczestnictwa w filmowej przygodzie. Największym novum w Uncharted 2 jest jednak tryb multiplayer. Twórcy oddali graczom do dyspozycji szereg dość standardowych trybów zabawy, z których wyróżnić należy Grabież, gdzie dwie drużyny walczą o skarb.

Pod względem wykonania Uncharted 2: Among Thieves pozostawiło w tyle nawet pięknie wyglądające Drake’s Fortune, stając się jedną z najładniejszych gier wideo w ogóle. Kroku grafice dotrzymuje oprawa audio, który została wzbogacona o świetnie zrealizowany polski dubbing. W rolę Nathan’a Drake’a wcielił się aktor Jarosław Boberek.

Wideo - Uncharted 2: Pośród złodziei

Komentarze (65)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper