Immortal Realm: Vampire Wars

Immortal Realm: Vampire Wars

6,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0
PS4 6.0
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Palindrome Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Karciana
Premiery
Świat:
2020
Europa:
2020
Producent:
Palindrome Interactive
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Karciana
Premiery
Świat:
2020
Europa:
2020

Immortal Realm: Vampire Wars - opis gry

Immortal Realm: Vampire Wars to gra strategiczna wyprodukowana przez Palindrome Interactive i wydana przez Kalypso Media. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach, a później trafił też na konsole PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Immortal Realm: Vampire Wars

Wydarzenia ukazane w Immortal Realm: Vampire Wars rozgrywają się w alternatywnym XV wieku. Światem rządzą wampiry, ludzie są zaś zmuszeni im służyć. Ci dobrowolnie oddający swoją krew mogą liczyć na względny spokój, ci zaś, którzy się buntują, często znikają bez śladu. Produkcja Palindrome to strategia, w której do wyboru mamy trzy wampirze frakcje. Pierwsza to Dracul, frakcja rządząca regionem Warmont, druga pochodzący z krainy umarłych Nosfernus, a trzecia Moroia,

Rozgrywka - Immortal Realm: Vampire Wars

Nasze zmagania w Immortal Realm: Vampire Wars rozgrywają się w gruncie rzeczy na dwóch płaszczyznach. Pierwsza to szeroko pojęte zarządzanie. Gra pozwala nam działać na mapach odwiedzanych regionów, decydować, gdzie skierować wojska, kaptować nowych sprzymierzeńców, rozwijać technologie, pozyskiwać surowce (a w zasadzie jeden surowiec: krew) etc. System jest turowy, a wykonanie ruchu wymaga zużycia punktu AP (te się odnawiają po zakończeniu tury).

Drugi filar rozgrywki to bitwy. W razie spotkanie wrogiej armii/oddziału przenosimy się na pole bitwy. Tak jak w klasycznych strategiach turowych mapy pokryte są mniejszymi kwadratowymi polami, po których poruszają się jednostki nasze i naszego przeciwnika. Podczas walk kluczowe znaczenie ma korzystanie ze zdolności lordów (specjalnych jednostek) oraz rozmaitych mechanik, np. flankowania, które pozwolą nam osiągnąć lepsze efekty.

Na uwagę zasługują także karty. Przed rozpoczęciem misji otrzymujemy talię kart, z których możemy skorzystać w zasadzie w każdej chwili. Ich użycie wiąże się z różnymi korzyściami. Przykładowy efekt to mniejsze zużycie krwi, natychmiastowe zwerbowanie sojusznika, bonusy do AP itd. 

Wymagania sprzętowe - Immortal Realm: Vampire Wars

Minimalne:

  • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Quad Core 3.2 GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: Geforce GTX 770
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 24 GB dostępnej przestrzeni

 

Wideo - Immortal Realm: Vampire Wars

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper