XCOM: Chimera Squad

XCOM: Chimera Squad

7,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Firaxis Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
24.04.2020
Europa:
24.04.2020
Polska:
24.04.2020
Producent:
Firaxis Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
24.04.2020
Europa:
24.04.2020
Polska:
24.04.2020

XCOM: Chimera Squad - opis gry

XCOM: Chimera Squad to strategia turowa wyprodukowana przez studio Firaxis Games i wydana przez 2K Games. Tytuł ukazał się na komputerach.

Akcja XCOM: Chimera Squad rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w XCOM 2. Pokonani przywódcy obcych opuścili Ziemię po przegranej wojnie, ale zostawili na niej szeregowych żołnierzy. Ci jednak nie stali się obiektem zemsty. Przeciwnie - od ludzkości otrzymali szansę, by razem budować nową cywilizację.

Przykładem udanej współpracy jest Miasto 31. Niestety, nie wszyscy kosmici popierają współpracę z niedawnym wrogiem, dlatego by zwalczać tych, którzy sabotują działania pokojowe, do życia powołany zostaje Chimera Squad - specjalny oddział tworzony przez ludzi i obcych. 

Trzon rozgrywki nie uległ oczywiście zmianie względem XCOM 2, choć twórcy dodali też kilka patentów urozmaicających formułę. Działalność tytułowego oddziału ogranicza się do wspomnianego Miasta 31, które z kolei składa się z dziewięciu dzielnic. Pomiędzy kolejnymi operacjami mamy możliwość wyboru, jaką wykonać, lecz pamiętać należy, że nie możemy zaniedbać żadnego regionu miasta, gdyż to w konsekwencji doprowadza do wzrostu niepokojów.

W XCOM: Chimera Squad otrzymujemy do dyspozycji jedenaście postaci (te, rzecz jasna, różnią się umiejętnościami), choć zaznaczyć warto, że na początku są tylko cztery. Jedną z nowości jest tryb infiltracji, który pozwala nam zadecydować, kto wejdzie przez główne drzwi, kto przez okno, kto przez dziurę w murze itd. Jeszcze inne novum to przeplatane tury. 

Co warto dodać, w odróżnieniu od XCOM 2 mapy w Chimera Squad są wyraźnie mniejsze, co sprawia, że starcia są ogólnie bardziej intensywne. 

Wideo - XCOM: Chimera Squad

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper