DiRT Showdown

DiRT Showdown

7,0
70 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.8
PS3 6.8
X360 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
8
Premiery
Świat:
25.05.2012
Europa:
25.05.2012
Polska:
06.06.2012
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
8
Premiery
Świat:
25.05.2012
Europa:
25.05.2012
Polska:
06.06.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: DiRT: Showdown (PS3)
7.0
Recenzja: DiRT: Showdown (PS3)

DiRT Showdown - opis gry

Dirt Showdown jest grą wyścigową wyprodukowaną przez studio Codemasters Southam i wydaną przez samo Codemasters w maju 2012 roku na PlayStation 3, Xboksy 360 i komputery osobiste. Showdown to spin-off idący w stronę właśnie specyficznych wyzwań, które z wyścigami mają niewiele wspólnego.

Produkcja Codemasters Southam to wyścigi nastawione w dużej mierze na multiplayer, gdzie gra zdecydowanie rozwija skrzydła. Eventy zostały zlokalizowane w lokacjach, które część graczy powina kojarzyć z poprzednich części. Mamy więc Miami, Baja, San Francisco, Tokio czy Battersea. Przygotowano trochę opcji typowo wyścigowych, ale dużo więcej zawodów skoncentrowanych jest na destrukcji. Najważniejsze są areny w stylu Destruction Derby, gdzie mamy do dyspozycji jeden wielki plac i kilkanaście samochodów stających naprzeciw siebie. Każdy z nich ma swój pasek energii, który oczywiście niebezpiecznie się kurczy przy każdym zderzeniu. Za wyeliminowanie przeciwnika przyznawana jest maksymalna liczba punktów, a zwycięża ten, który uzbiera ich najwięcej.

Inne eventy, nawet te wyścigowe, też nastawione są na szeroko pojętą walkę. Mamy więc Eliminatora, gdzie co kilkadziesiąt sekund odpada ostatni samochód ze stawki, czy konkurencję polegającą na zaliczaniu najlepszych checkpointów na trasie - chodzi o to, by dany fragment przejechać najszybciej z całej stawki, za co gra nalicza punkty. Autorzy przygotowali też system w stylu Autologa znanego z gier EA, czyli na każdym kroku starają się stawiać nam wyzwania w rodzaju pobijania rekordów znajomych. Mimo obecności kilka nowych konkurencji, większość będzie znajoma dla tych, którzy grali w poprzednie części Dirt.

Showdown działa oczywiście na kolejnej wariacji silnika graficznego EGO Engine, który tak naprawdę jest z graczami od pierwszej odsłony Dirt i GRID, oczywiście odpowiednio rozwijany i podrasowywany co roku. Jak zwykle, gra prezentuje się bardzo dobrze, ale oczywistym jest, że nie robi już takiego wrażenia jak choćby w pierwszej odsłonie Colin McRae: DiRT. Szczególnie ładnie wykonane są samochody, natomiast otoczenie potrafi się już gdzieniegdzie dorysować albo postraszyć słabszymi teksturami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - DiRT Showdown

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper