Fury Unleashed

Fury Unleashed

8,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.5
XONE -
NS 9.0
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Awesome Games Studio
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
08.05.2020
Europa:
08.05.2020
Producent:
Awesome Games Studio
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
08.05.2020
Europa:
08.05.2020

Fury Unleashed - opis gry

Fury Unleashed to dwuwymiarowa gra akcji wyprodukowana i wydana przez niezależne Awesome Games Studio. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcja Awesome Games Studio to dwuwymiarowa gra akcji przywodząca na myśl m.in. serię Metal Slug czy Contrę. Fabuła ma tu charakter pretekstowy. Jako superżołnierz lub superżołnierka próbujemy odzyskać swoje utracone moce i by osiągnąć ten cel, cofamy się w czasie do poprzednich bitew. Na przejście czekają tu trzy światy - początkowo dostępne są trzy, a później dochodzi też czwarty. Jeden taki świat to jednocześnie jeden komiks, w którym bohater/bohaterka rozprawia się z innymi zakapiorami: żywymi trupami, nazistami czy kosmitami. 

Jak już wspomniano, pod względem rozgrywki Fury Unleashed czerpie sporo z Metal Slug, lecz w odróżnieniu od serii SNK tutaj większy nacisk położono na eksplorację generowanych proceduralnie plansz. Zasadniczo zabawa polega na parciu przed siebie i eliminowaniu rzesz nieprzyjaciół, ale poziomy są mniej liniowe i nierzadko nagradzają eksplorację. Z drugiej strony stopień trudności nie należy do niskich (choć twórcy przygotowali także tryby Easy dla osób preferujących mniej stresujące doznania). Zboczenie z drogi celem odszukania upgrade’u czy jakiejś przydatnej osłonki może przynieść rezultaty, ale może też wiązać się z uszczerbkiem na zdrowiu, co będzie miało konsekwencje później.

Nasza postać posługuje się różnymi rodzajami uzbrojenia: karabinami maszynowymi, snajperkami, wyrzutniami rakiet itd. Giwery da się także modyfikować, podobnie jak bohatera/bohaterkę. Funkcję waluty pełni tu złoty atrament, a im lepsze combo wykręcimy, tym więcej zasili nasze konto. 

Wideo - Fury Unleashed

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper