F1 2009

F1 2009

6,8
13 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 6.8
PSP 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sumo Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
17.11.2009
Europa:
19.11.2009
Polska:
19.11.2009
Producent:
Sumo Digital
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
17.11.2009
Europa:
19.11.2009
Polska:
19.11.2009

F1 2009 - opis gry

F1 2009 to gra wyścigowa wyprodukowana przez brytyjskie studio Sumo Digital i wydana przez Codemasters. Tytuł ukazał się tylko na konsolach PlayStation Portable i Nintendo Wii.

Produkcja Sumo Digital to gra wyścigowa traktująca o wyścigach Formuły 1. Produkcja Sumo Digital/Codemasters oferuje pełną licencję FIA, dzięki czemu uraczymy w niej wszystkich kierowców, zespoły/samochody oraz tory z sezonu 2009. Gra, warto dodać, działa na silniku Ego Engine, którego użyto przy takich produkcjach Codemasters, jak pierwsze odsłony serii Dirt.

Pod względem rozgrywki gra nie odstaje szczególnie od wcześniejszych i późniejszych tytułów traktujących o Formule 1. Mamy tu do wyboru różne ustawienia, które mogą podnieść poprzeczkę, jeśli preferujemy bardziej realistyczny model jazdy lub ją obniżyć, jeżeli wolimy arcade lub coś w ten deseń. W F1 2009 dostępnych jest kilka wariantów rozgrywki, przy czym ten najważniejszy to kariera, gdzie nasz kierowca wspina się po kolejnych szczeblach wyścigowej hierarchii, aż do zdobycia mistrzostwa świata, na co mamy trzy sezony. W międzyczasie mamy możliwość grzebania w bebechach naszego bolidu, dzięki czemu jesteśmy w stanie podbić jego osiągi.

Poza karierą dostępne są inne tryby, jak Challenge, możliwość rozegrania szybkiego wyścigu, całego sezonu (z treningiem i sesją kwalifikacyjną, choć jeśli chcemy, możemy te etapy pominąć), a także multiplayer umożliwiający rywalizację maksymalnie czterem osobom jednocześnie (dotyczy to obu konsol). Na Wii grać można na podzielonym ekranie, z kolei na przenośnym sprzęcie Sony przez Wi-Fi.

Wspomniany Challenge to natomiast tryb z wyzwaniami testującymi nasze umiejętności Twórcy przygotowali ich ponad siedemdziesiąt. Mogą one dla przykładu polegać na pokonaniu okrążenia w określonym czasie lub wyprzedzenia pewnej liczby rywali.

Wideo - F1 2009

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper